Uçuş Pistim {mim}

Mustafa Türk

Selamün aleyküm çok değerli bloğum…
Selamün aleyküm çok değerli bloğumun çok değerli sakinleri…
Son bir haftadır blog camiasında bir mim dolaşır olmuş. Mehmet Cabar ve Enes İlhan sayesinde bu mimden haberim oldu, sağolsunlar beni de mimlemişler. Öncelikle kusura bakmayın, yoğunca bir çalışma temposu ve ardından el sallayıp ıslık çalarak gelen kısaca bir Finike tatilinden sonra anca yazma fırsatı bulabildim. Bu uzunca süreçte kafamda yazılmayı bekleyen o kadar çok yazı birikti ki, dağınık durmasınlar diye ciltleyip beynimin gözde raflarından birine yerleştirdim. Hemen mime geçiyorum. Şimdi olay, yazılarını yazdığın ortamın fotoğrafını takipçilerle paylaşmak. Her paylaşan kişi fotoğrafının altına birkaç kişiyi mimliyor, yani onların da çalışma ortamlarını görmek istiyor.
cayyasin-calisma-masasi-mim-turkmustafa
Ben de çalışma ortamımın fotoğrafını çekip paylaşayım dedim. Güzel de bir banner yaptım :)
Başlıkta uçuş pistim yazıyor, ne alaka hacı falan diye sormadan söyleyeyim. Ben bu ortamda kitaplarımı okuyup, yazılarımı yazıyorum. Kitaplardan oluşan merdiveni tırmanıp Derinlerin Gölgesi‘nden göğü delip uzayda daha adını sanını duymadığınız gezegenlere seyehat ediyorum. Böylece henüz koyacak bir isim bulamadığımdan Ütopya dediğim bir gezegen inşa ediyorum.

Bilgisayarım küçüklüğüyle dikkat çekiyor. Yazma, okuma işlemleri dışında kullanmıyorum bu aleti. Bunun dışında çizim, grafik tasarım ve internet işleri için kardeşlerimle ortak kullandığım bir masaüstü PC’m var. Kişisel olmadığı için onun fotosunu burada göremiyorsunuz.

Bilmem farkettiniz mi, sol tarafta siyah kitaplarımın yanında ihtişamıyla ve asil rengiyle göz kamaştıran Kırmızı bir Dodge var ve tekerlekleri havada. Evet, ayaklarını yerden kestim. Çünkü Ütopya’da çalışmasını yürüttüğüm arabaların prototipi yada somut örneği diyebilirim. Oradaki arabaların da tekerlekleri yere temas etmiyor, uçuyorlar.
Aaah, biliyorum fazla uçuk kaçık.

cayyasin-calisma-masasi-mim-turkmustafacayyasin-calisma-masasi-mim-turkmustafa-2

Benim çalışma ortamım burası arkaaşlar. Çayım da bitti zaten, çayımı doldurmaya gitmeden önce ben de bu mimi çalışma ortamlarını çok merak ettiğim Gökhan abi ve İsmaile şutluyorum.

Ha unutmadan… Mime dahil olsun yada olmasın, siz de çalışma ortamınızı paylaşmışsanız yorum olarak linkini bırakabilirsiniz. Bloggerların çalışma masaları tarzında ufak çaplı bir rehber oluşturmuş oluruz.

2013 yılından beri 'bi çayyaş daha...' sloganıyla blog yazıyorum. Yazdığım yazıların türü edebiyatta deneme kategorisine giriyor. Bilgisayar Mühendisiyim ve IOS Geliştirici olarak çalışıyorum. Yürümeyi ve farklı mizaçtaki bitkileri bir araya getirip çay denemeleri yapmayı seviyorum...Devamı

Yorumlar

  1. Mehmet 26 Ağustos 2014

    Öncelikle mime cevap verdiğin için teşekkür ederim. Çalışma masanın ait olduğu gif kafamı çok karıştırdı ilk başlarda :P

    Masan benimkinden daha güzel. Üst rafı olması daha iyi bence ama benimde çöp kovam var. Eşit sayılırız kıskanma konusunda :P

    Birde O Dan Brown kitabı sen de mi aldın. Herkes onu okuyor. Bende. Tüm kitap öneirlerinde ilk başta gelen bir kitap şu sıralar. Birde Zerdüşt’ü okudun mu? Çok sıkıcı bir kitap.

    Cevapla
    1. Mustafa 26 Ağustos 2014

      Aslında aşağıda yoğurt kovasından bozma bir çöp kutum da var ama çöp kutusuyla ünlü olan seni bozmak istemedim B)

      Aslında ikisini de okumadım. Cehennem kitabına başlamıştım belki 100 sayfa kadar okumuştum ama vize dönemiyle çakıştığı için yarım bırakmak durumunda kaldım ve bir daha başlayamadım.

      Böyle Buyurdu Zerdüşt iki senedir kitaplığımda duruyor. Sadece elime ilk geçtiği zaman birkaç sayfa okumuştum ve bırakmıştım. Evet sıkıcıydı başları. Okumayı çok istiyorum.

      Ahh be arkadaş. Fırsat olsa da okusam dediğim o kadar çok kitap var ki…

      Cevapla
  2. Kerim Potuk 26 Ağustos 2014

    Çöp kovasını hayal edebiliyorum. Çok kullandım bende aynısını :D Masan güzel. Paylaştığın resmi başta galeri sandım ardından da flash. Olmadı powerpoint sunusu yapmış dedim ve sonuç iç biri çıktı :) Normal resim demek aklımın ucundan bile geçmedi :)

    Cevapla
    1. Mustafa 27 Ağustos 2014

      Gif uzantılı küçük bi’ bannercık denebilir :D

      Cevapla
  3. Teknofiber.net 27 Ağustos 2014

    Kitaplar ile iç içe bir çalışma masası. Ne güzel :)

    Cevapla
    1. Mustafa 31 Ağustos 2014

      Evet, kitaplar baş tacı. Teşekkür ederim :)

      Cevapla
  4. Gökhan 27 Ağustos 2014

    Dodge’u tek geçerim :)

    Cevapla
    1. Mustafa 27 Ağustos 2014

      Candır, param olursa model yükseltmeyi düşünüyorum (:

      Cevapla
      1. Gökhan 27 Ağustos 2014

        eskisinede ben talip olurum model yükseltirsen :)

        Cevapla
        1. Mustafa 27 Ağustos 2014

          Neden olmasın :)

          Cevapla
  5. HızlıAdam 30 Ağustos 2014

    Enpara .com’un çay içen animasyonu sizden mi uyarlandı acaba? :D

    Cevapla
    1. Mustafa 30 Ağustos 2014

      O benim aslında :)
      Şaka bi yana bilmiyorum daha önce rastlamadım (:

      Cevapla
  6. trinity 24 Kasım 2016

    The website looks fantastic !! Great job

    Cevapla