Saat Tamirinde “Devrim”

Mustafa Türk

İş dünyasının yoğun temposu, günlük koşturmacalar derken bazen kendimize dahi vakit ayırmakta zorlanıyoruz. Bazen bu koşturma içinde geçen yaşamımızda, bize bir nevi zaman koçluğu yapan kol saatlerimizi de ihmal edebiliyoruz. Öyle alışıyoruz ki onlara, olmadığı zamanlarda hep bir şeyler eksik kalıyor gibi…

Düşünün… Yoğun bir tempodasınız, zamanla yarışıyorsunuz ve bir bakıyorsunuz ki saatiniz durmuş. Pili mi bitti yoksa bozuldu mu diye düşünürsünüz değil mi? İş güç arasında saat tamircisi bulmak, götürmek, beklemek vs. derken zamanınız hızla akıp gidiyor. İşte böyle bir durumda bir telefon ile kapınızdan saatinizi alıp, tamir edip, yine kapınıza kadar teslim etmekten bahsedilseydi ne düşünürdünüz?

Farklı bir şekilde bakalım… Çok sevdiğiniz, değer verdiğiniz saatiniz bozuldu veya belki de camı kırıldı. Şehrinizde iyi bir saat tamircisi arıyorsunuz ama bulamıyorsunuz. Belki de emanet etmeye çekiniyorsunuz. Peki yapılan işlerini görebildiğiniz, sürekli iletişimde olan bir saat tamircisi var desek?

Saat Tamir ve Bakım Merkezi olarak hizmet veren Saathane.com bilgi teknolojisiyle saatçilik mesleğini birleştirip hızlı, erişilebilir ve güvenli saat servis hizmetleri sunmayı hedefliyor ve ‘samimi hizmet’ mottosuyla çalışıyor. Bu merkezde Swatch tamiri, Seiko tamiri, Armani, Diesel, Citizen ve daha birçok kurmalı-pilli-otomatik markaların saat tamiri yapılabiliyor.
saathane-tanitim
Sistemin işleyiş şekli ise şöyle; öncelikle iletişime geçip saatinizle alakalı sorunu aktarıyorsunuz, arızalı saatinizi kapınızdan kargo kuryesine teslim edip gönderiyorsunuz. Saatiniz merkeze ulaştığında sms ile bilgilendiriliyor ve Teknik Servis Takibi ile durumunu kontrol edebiliyorsunuz. İşlemler bittiğinde saatiniz verdiğiniz adresinize ücretsiz kargo ile teslim ediliyor.

Ek olarak saathane.com sitesi blog tarzında bir işleyiş sergiliyor ve yapılan işlemleri, püf noktalarını, teknik bilgileri okuyucu ve takipçileriyle paylaşmaktan zevk alıyor.

Saatçilik mesleğinin geleceği diyebileceğimiz bu hizmet şeklini siz de deneyin derim. Üstelik ücretsiz kargo kampanyaları ile gidiş-geliş kargo masraflarını da aradan çıkarabiliyorsunuz.

2013 yılından beri 'bi çayyaş daha...' sloganıyla blog yazıyorum. Yazdığım yazıların türü edebiyatta deneme kategorisine giriyor. Bilgisayar Mühendisiyim ve IOS Geliştirici olarak çalışıyorum. Yürümeyi ve farklı mizaçtaki bitkileri bir araya getirip çay denemeleri yapmayı seviyorum...Devamı

Yorumlar