Özgürlüğün Gücü Adına

Mustafa Türk

Bir önceki yazı malumunuz bir veda akrostişiydi. Aynı zamanda Çayyaşın turkmustafa.com’daki son yazısıydı. Oldu bittiye getirmiş gibi olmasın diye iki üç kelam etmek istedim bu konu hakkında.

Öncelikle Çayyaş kimdir?

Çayyaş olarak bildiğiniz kişi aslında kişi değildir. turkmustafa.com’un adını aldığı Mustafa’nın {bu ben oluyorum (: } diğer yanıdır.
Ruh ikizi muhabbeti döner ya ortalıkta, “ay benim ruh ikizim şu, bu, o”. Benim ruh ikizim yok, varsa da ben bilmiyorum, karşılaşmadım kendisiyle. Eğer ruh ikizim olduğunu iddia eden varsa gelsin bir merhaba desin, bileyim ben de (:
Dediğim gibi benim ruh ikizim yok, ruh ortağım var.

Çayyaşı bu blogla tanıdınız. Tamam çayı biz de severiz ama bu manyak kafayı çayla bozmuş dediniz belki. Çayyaşın çaydan ziyade bir mevzusu vardı, bilmem dikkatinizi çekti mi. İyi veya kötü. Yeri geldi dua istedi, yeri geldi hayat dersi verdi. Yeri geldi şiir yazdı, yeri geldi dertlerini döktü. Ama hep çekindiği bir nokta vardı. Yazdığı bir cümleyi iki kez değil beş kez düşündü. Çünkü bu bloğa ailem giriyor, arkadaşlarım giriyor hatta ve hatta hocalarım giriyor. Yeni tanıştığım birisi bir şekilde bloğumu buluyor o da giriyor. Tanıdıklarından çok farklı birisini buluyorlar burada, Çayyaşı. Realde Çayyaşı kimse tanımıyor, bilmiyor. Yani sizin anlayacağınız Çayyaşla oturup çay içerken yanımızda bir üçüncü kişi olmuyor, Çayyaşı kimseyle tanıştırmıyorum.

Özgürlüğüne bu kadar bağlı olan ben, bloğumda yazarken rahat olamıyorum, özgür hissetmiyorum kendimi. Yazdığım birçok yazıyı yayınla(ya)mıyorum. Bu yüzdendir ki Çayyaşı ve onun yazılarını bu blogda artık göremeyeceksiniz. Bu blogda olmaz başka bir yerde olur onu bilemeyiz tabi :D

Ama ben buralardayım daha. Bloğa ismimizi vermişiz öyle çekip gidecek değiliz (:

Özgürlüğün gücü adına !

2013 yılından beri 'bi çayyaş daha...' sloganıyla blog yazıyorum. Yazdığım yazıların türü edebiyatta deneme kategorisine giriyor. Bilgisayar Mühendisiyim ve IOS Geliştirici olarak çalışıyorum. Yürümeyi ve farklı mizaçtaki bitkileri bir araya getirip çay denemeleri yapmayı seviyorum...Devamı

Yorumlar

  1. Dost Biri 28 Haziran 2014

    Yeni blogunun ismini bildir hocam bizede :-)

    Cevapla
  2. Mehmet 28 Haziran 2014

    Kerim hocam doğru diyor, alenen buralara yazmasan da, nerede olduğunu bize fısılda:)

    Cevapla