Otobüs Yolculuklarının Vazgeçilmezi

Mustafa Türk

Gençliğin verdiği heyecan ve damarlarınızda akan hızlı kanla birlikte hayatı daha net görürsünüz. Daha sağlıklı ve gençken bence de gezmeli insan, gençliğinin hakkını verebilmeli. Ben biraz geç kaldım bu durumu anlamak için ama sonunda anladım ki gerçekten her şey zamanında güzelmiş. Zamanında aşık olmalı, çalışmalı ve eğlenebilmeliyiz. Çoğu insan vaktinin olmadığından yakınır, oysa biz insanlar her zaman bahane yaratırız ve buluruz da bir şekilde, ustayız bahaneler üretme konusunda. Ama ben derim ki gelin artık bahaneler üretmeden yaşayalım hayatı. Ve bunu yaşamaya başlarken de yolculuklara çıkalım, gençken yoralım bedenlerimizi Dünya’nın güzellikleriyle. Peki ama seyahatler cep yakıcı diyenlerinizi de duyuyorum ama işler size sunulduğu kadar pahalı ve paketler halinde olmadığı sürece, göremeyeceğiniz yer yok. işe ilk olarak ucuz otobüs bileti bulmakla başlayın.

İlk En Ucuz Biletimi govego’dan Aldım!

Uygun fiyata bilet arayışı içindeyken başladım firmaları gezmeye, siteleri dolaşmaya. Fiyatlar hemen hemen aynı yada birbirine yakındı. Yani üç aşağı beş yukarı aynı hesabı ödüyordunuz nerden alırsanız alın. Daha sonra govego’ya rast geldim. İyi ki de geldim. Acun Ilıcalı’ye ait olduğunu anladığınızda zaten siteye güvenmeye de başlıyorsunuz. Bu bir nevi akrabanızdan alışveriş yapmak gibi. Bildiğiniz şeylerden korkmuyorsunuz bir şekilde. En ucuz bilet bulmak, aramak olmayan bir şeyi aramak gibi çoğu zaman. Hiçbir siteden bu kadar indirimli bilet bulamayacağınız gibi, bu kadar keyifli ve kolay anlaşılır bir site daha görmedim. Sadece online bilet satılmayan govego.com’da gezi yazıları, tatil önerileri, güzergah bilgileri, otobüsünüzün özellikleri, firmalarla igili bilgiler bulabildiğiniz gibi, bir de online uçak bileti ve İDO biletinizi de rahatlıkla alıyorsunuz. Dolayısıyla da govego’nun farklı dünyası sizi bir şekilde kendisine çekiyor.
govego2 (1)

Akçay Biletimi Govego’dan Dakikalar İçinde Aldım!

Daha önce gidemediğim yerlerin hızları beni şimdi aştığından okul sonrası bir tatil için Akçay’ı seçtim. Aldım birkaç arkadaşı da Balıkesir’in güzelliğine bir kere daha bakalım dedik. Ama her yolculuk öncesinde olduğu gibi bilet alma telaşı sardı bizi de. Govego’yu görünce de başladım online otobüs biletimi almaya. govego.com ile Metro Turizm, Varan Turizm, Ulusoy Turizm ve Nilüfer Turizm gibi seçkin firmaların yanında onlarca otobüs firmasının fiyatları tek bir sorgulamada önünüze geliyor. Akçay’dan geçen bütün firmaların bilet ücretleri kıyaslamalı olarak serildi önüme. Bu arada dilediğiniz saat aralığında otobüs seferleri sorgulatma imkanınız olduğunu da belirtelim govego’da. Otobüs yolculuğunda en sevdiğim koltuğu seçtim, kişisel bilgilerimi ve kredi kartı bilgilerimi de girince, dakikalar içinde büyük bir dertten çok ekonomik bir şekilde kurtulmuştum. Dilediğimden fazla indirim bulduğum govego’da istediğiniz ve yolculuğunuz hakkında merak ettiğiniz her türlü bilgiye anında ulaşabiliyorsunuz. Bilet satışı sonrası destek ekibi 7/24 hizmetlerini sürdürürken online olarak bilet iptali ya da rezervasyonunuzu da yapabiliyorsunuz. Üstelik hiçbir ücret ödemeyeceğiniz govego’ya ister sitesine üye olarak isterseniz de akıllı telefonlarınıza indirebileceğiniz Android uygulaması ile de dilediğiniz her yerden ve her an online biletinizi alabiliyorsunuz. Bizim zamanımızda yoktu böyle şeyler, özellikle gençlere duyurulur hala kanınız hızlıyken siz de durmayın!

2013 yılından beri 'bi çayyaş daha...' sloganıyla blog yazıyorum. Yazdığım yazıların türü edebiyatta deneme kategorisine giriyor. Bilgisayar Mühendisiyim ve IOS Geliştirici olarak çalışıyorum. Yürümeyi ve farklı mizaçtaki bitkileri bir araya getirip çay denemeleri yapmayı seviyorum...Devamı

Yorumlar