La Roche Posay ile Cildinizi Yaza Hazırlayın

Mustafa Türk

Şimdi Tam Zamanı: La Roche Posay ile Cildinizi Yaza Hazırlayın

Sıcak yaz günleri kapıda, peki cildiniz yaza hazır mı? Hassas cildiniz mevsim geçişlerinde daha çok özene ihtiyaç duyar. Cildinizin ekstra bakıma ihtiyaç duyacağı yaz mevsiminde, La Roche Posay yanınızdan ayırmak istemeyeceğiniz cilt bakım ve makyaj ürünleri ile cilt bakım rutininizin vazgeçilmezlerinden olmaya aday.​

Dünya çapında 25.000 dermatolog tarafından tavsiye edilen La Roche Posay, 40 yılı aşkın süredir hassas ciltlerin problemlerini çözmek için cilt bakım ürünleri üretiyor. La Roche Posay ürünlerinde; cildi rahatlatan, yumuşatan ve doğal bir antioksidan olan selenyum içeren La Roche Posay termal suyunu kullanıyor. En güncel bilimsel yaklaşımları esas alan, en yeni dermo aktif bileşenleri kullanan marka, cilt problemlerine sebep olan çevresel ve fiziksel faktörlerin olumsuz etkilerini ortadan kaldırmak için cildin doğal direnç mekanizmalarını harekete geçiren özel formülleri içeren ürünler hazırlıyor. Cilt sağlığınızı korumak için ağır ve gereğinden fazla aktif bileşen içeren ürünleri tercih etmeniz gerekiyor. Bunu bilen La Roche Posay, ürünlerinde paraben kullanmıyor. Ürünler, alerjik cilt reaksiyonlarına karşı klinik testlerden geçirilmiş ve parfümsüzdür.

Cildinizin sağlıkla ışıldaması ve yaz mevsiminin olumsuz etkilerine hazır olması için temel bakım rutininin düzenli olarak takip edilmesine dikkat etmeniz gerekiyor. La Roche Posay’in farklı cilt tipleri ve problemlerine özel olarak geliştirdiği cilt bakım serileri ile siz de ihtiyacınıza en uygun seçeneği kolayca bulabileceksiniz.

La Roche Posay’in En Popüler Serileri: Anthélios, Tolériane, Lipikar ve Effaclar

Güneş ışınları, deniz ve havuz gibi faktörler cildinizi olumsuz etkiliyor. UVA/UVB ışınlarına uzun süre doğrudan maruz kalmak ise leke ve yanık gibi cilt problemlerine sebep olabiliyor. Vücudun diğer bölgelerine oranla daha ince deri tabakasına sahip olan yüzünüz için ekstra koruyucu uygulamak yaz aylarında cildinizi korumanın olmazsa olmazları arasında yer alıyor. La Roche Posay’in en çok ödül alan güneş koruyucu serisi Anthélios cildinizi korumaya hücrelerden başlıyor, yüksek koruma faktörlü alternatifleri ile cilt sağlığınız için etkili çözümler sunuyor.

Temel cilt bakım ürünlerini seçerken cilt tipinize uygun olan alternatifleri tercih etmelisiniz. Cilt tipinize uygun olmayan ürünler, cildinizin alerjik reaksiyonlar vermesine ve tahriş olmasına neden olur. Cildiniz nemini çok çabuk kaybediyorsa ve kuruluğa bağlı kırmızılıklardan şikayet ediyorsanız hassas cilt tipine uygun ürünleri tercih etmelisiniz. Tolériane serisi hassas cilt tipinize bağlı problemlerinizi çözmede en iyi yardımcınız olacak. Ciltte gerginlik hissi ve parlaklık kaybı ile kendisini belli eden kuru cilt tipine sahipseniz Lipikar serisi ürünleri sorunuzun çözümü için en kaliteli ürünleri bünyesinde barındırıyor.

En iyi akne bakım serisi olarak birçok uluslararası ödüle layık görülen Effaclar serisi, kalitesiyle cilt bakım ürünleri arasında oldukça bir popülariteye sahip. Cildinizde sebum (yağ) dengesinin bozulmasına bağlı olarak akneler oluşuyor, yağlanmaya bağlı parlama problemi yaşıyorsanız, Effaclar serisi ürünlerini gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.

La Roche Posay serilerine ait ürünleri kozmela.com’dan inceleyebilir, hemen satın alabilirsiniz.

2013 yılından beri 'bi çayyaş daha...' sloganıyla blog yazıyorum. Yazdığım yazıların türü edebiyatta deneme kategorisine giriyor. Bilgisayar Mühendisiyim ve IOS Geliştirici olarak çalışıyorum. Yürümeyi ve farklı mizaçtaki bitkileri bir araya getirip çay denemeleri yapmayı seviyorum...Devamı

Yorumlar