Merhaba🖖🏼 Ben Mustafa Türk. IOS Mobil Uygulama Geliştiriciyim.

95'te Kütahya'da doğdum. Marmara Üniversitesinden Bilgisayar Mühendisi olarak mezun oldum. Askerliğimi Amasya'da yaptım.

Yazılımcı ve blog yazarıyım. Basitlik temasıyla ürünler geliştirmeyi sever, oldukça karmaşık yazılar yazarım.

Çayı severim.

Kütahya'nın dehşetli soğuklarının olduğu bir kış vaktinde gece yarısı doğmuşum.

Geceye olan sevdamın kaynağı bu noktaya dayanıyor olabilir. Kütahya sadece doğduğum yer değil, aynı zamanda hayat hikayemin 76%'lık büyükçe bir kısmı da burada geçiyor.

İçimde keşfedilmeyi bekleyen, o zamanlar henüz keşfedemediğim ama keşfetmem gereken özelliklerim olduğunu düşündüğüm bir garip ilk ve orta okul yaşamı. Ve sonrasında kendimi bilgisayarımın USB portundan şarj ettiğim, başlarında daha az başarılı, sonlarına doğru derslerime önem verdiğim, güzel hatıraların olduğu lise dönemi.

Ve İstanbul...

Kendi güneşimi görüş zamanlarım diyebilirim. Kitap okuma sevgisini kazandığım, hayatımın bazı ilklerini gerçekleştirdiğim, önceki yaşantıma göre çok farklı imkanlara sahip olduğum günler İstanbul'da geçti.

Ben, iyi bir öğrenci olamadım.

İyiki de olamadım. Hayattan keyif alan, bolca öğrenen ve işini iyi yapan biri oldum. Kitap okumak, uyumak, çay içmek, sohbet etmek tabiki de dinleyemeyeceğim bir derse girmenin abisi.

Göbeğim eleştirilere yanıt verecek hale geldi.

IOS

2016 yılından beri ağırlıklı olarak sosyal medya ve eğitim sektörlerindeki projelerde görev aldım.

Personel saha takip, süpermarket, IOT, ürün tanıtım, anket gibi uygulamalar geliştirdim.

Uygulamaları Swift ile yazıyorum.

Eğitim sektöründe hizmet veren Meis projesinin IOS Geliştiricisiyim.

SOLVER

Bilgisayar Mühendisliği Lisans Programında bitirme projesi olarak optimizasyon problemleri üzerinde çalıştık.

Solver, optimizasyon problemlerinin çözümünde kullanılabilecek bir framework. Bir optimizasyon problemini Solver ile çözmek için problemin kısıtlarını, değişken ve değerlerini belirlemek ve frameworke göre tanımlamak gerekir.

Biz ders programı yerleştirme, dikdörtgen yerleştirme ve makine-iş planlaması problemlerini Solver'a uyarladık.

bi çayyaş daha...

Sloganıyla 2013'ten beri blog yazıyorum. Deneyimlerimi ve deneme türündeki yazılarımı haftada bir blogumda yayınlıyorum.

Yeryüzündeki farklı çay kültürlerini araştırmak ve denemek hoşuma gidiyor. Baharatlar da ilgimi çekmiyor değil. Ayrıca yemek yapmayı da yemeyi de çok seviyorum.

Yazdığım yazıların e-posta adresinize gelmesini isterseniz aşağıdaki kutucuk size yardımcı olacaktır. E-posta adresiniz bende gizli kalacak ve reklam içerikleri gönderilmeyecek. Söz.

Selam Yolla

Adınız, soyadınız ve e-posta adresinizi doğru yazarsanız hem sizi daha rahat tanıyabilirim, hem de size dönüş yapabilirim.