Gönlümüz Şenlendi, Bir Yıl Oldu!

Mustafa Türk

Selam olsun. Normalde ev sahibi, misafirine der ‘oo nerelerdesin’, ‘yüzünü gören cennetlik’, ‘hiç uğramıyorsun buralara’ diye. Bizde tam tersi bir durum var ne yazık ki. Misafirliğe gidip ev sahibine ‘hiç uğramıyorsun buralara’ falan denir mi hiç. Bizim senaryomuzda demek serbest. Ev sahibi evine uğramazsa misafir ne etsin. 

Bu faslı geçelim. 

Bu uzunca süre zarfında hayatımda büyük diyebileceğim hatta kocaman yenilikler oldu. Biraz bunlardan bahsetmek istiyorum.

Hayatımın anlamıyla yuvamı kurdum. Bir iken iki olduk. Hüsnü Arkan abimizin de dediği gibi ‘Leylaklar açmış gördün mü?’ Güneş doğdu, ondan sonra leylaklar da açtı, güller de açtı… 

İş hayatımda da büyükçe yenilikler oldu. Meğer biz gözümüzü kapatmışız, yıllardır sömür babam sömür diyormuşuz patronumuza. Yediğimiz kazıklar yetmezmiş gibi son kazığımı da düğün arifesinde yedim. Olsun. İyi oldu. Güzel oldu. Kör gözümüz açılmış oldu. Aslında gözümüz kör de değilmiş de, biz ‘güzel bakan güzel görür’ vecizine kendimizi fazlaca kaptırmışız. 

Hem evlilik hem de işten ayrılışımın neticesinde, bir süre tatil yaptıktan sonra (Bildiğin yatış. İnsan 3 ay aylaklık yapar mı. Yapar yapar. Çok da güzel yapar.) planladığım üzere resmi işlemleri de tamamlayıp kendi firmamı açtım. 

Aynı zamanda güzel bir şirkette işe girdim. Küçük bir ekipti, ancak muazzam bir hızla büyüdü. Patronum da çalışma arkadaşlarım da çok güzel insanlar. Allah ağzımızın tadını bozmasın. 

Bu süre zarfında bir de oyun geliştirme sürecim oldu. Şöyle ki, müşterimin mevcutta olan eskimiş bir mobil oyununu yeniden tasarlayıp her şeyiyle sıfırdan, yeniden yaptım. Ciddi manada sıfırdan. Backendi olsun frontendi olsun. Üüf. 1,5 yıl sürdü. IOS versiyonu yayınlandı. Android versiyonunun yayınlanma aşamasında. Bu defteri de kapattık. 

“Göbeğim eleştirilere yanıt verecek hale geldi” demiştim Hakkımda sayfasında. Burada da bir güncelleme oldu. Bırak eleştirilerle muhattap olmayı, artık hiç oralı olmuyor.

Evlilik yaramış derler ya hani. 

Hayatımdaki en büyük değişiklik bu oldu. Yok göbeği demiyorum, geçtik o kısmı. Evlilik. Bir iken iki olmaktan bahsetmiştim. Gerçekten çok farklı bir his. Yaşamadan evvel tahmin yürütülebilecek bir şey değil bu. En azından ben tahmin edemiyormuşum. Hayatın farklı bir şekilde anlam kazanmasından bahsediyorum. Allah’ın büyük bir nimeti.

Bu güzel hayatı nasip eden Rabbime şükürler olsun. Bu güzel hayatın vesilesi, eşim, hiç eksik olmasın. Bir yıl oldu hayatım şenleneli. Kutlu olsun. 

2013 yılından beri 'bi çayyaş daha...' sloganıyla blog yazıyorum. Yazdığım yazıların türü edebiyatta deneme kategorisine giriyor. Bilgisayar Mühendisiyim ve IOS Geliştirici olarak çalışıyorum. Yürümeyi ve farklı mizaçtaki bitkileri bir araya getirip çay denemeleri yapmayı seviyorum...Devamı

Yorumlar