En Çok Tercih Edilen Sofra Aksesuarları

Mustafa Türk

Şık bir sofra hazırlamak için öncelikle küçük detaylar olan aksesuarların es geçilmemesi gerekmektedir. Bu küçük detaylar ile son derece ilgi çekici ve görsellik açısından tatmin edici bir sofra hazırlamak mümkündür. Peki, en çok tercih edilen sofra aksesuarları nelerdir ve bu aksesuarları seçerken nelere dikkat edilmesi gerekmektedir?

Öncelikle özel yemekler ve davetler için şık bir sofra takımınız olması son derece önemlidir. Satın alacağınız yemek takımının sofraya ışıltı vermesi için seçimi dikkatli yapmanız gerekmektedir. Sade ve şık yemek takımlarını tercih ederseniz aksesuarlar için daha fazla yeriniz kalacaktır. Bunun yanı sıra sofra için mutlaka yemek takımına ve diğer ürünlere uygun bir masa örtüsü seçmelisiniz. Bu masa örtüsünün de şık ve zarif olması önemlidir. Özellikle masa örtüsünde sadeliği ön planda tutarsanız bu sofranızın daha iyi bir görüntüye kavuşmasını sağlayacaktır.

En Çok Tercih Edilen Sofra AksesuarlarıSofranın olmazsa olmazlarından bir tanesi de tuzluktur. Mutlaka her 4 kişiye bir tuzluk koymalısınız. Bu tuzluklar genellikle yemek takımları içerisinde mevcuttur ancak eğer takımda yoksa sofranıza uygun tuzluk modelleri seçebilirsiniz. Aynı şekilde ekmek sepeti de sofranın olmazsa olmazlarındandır. Yemek takımlarında ekmek sepetleri yer almadığı için bu seçimi siz yapacaksınız. Bu nedenle sofranıza en uygun yapıda ve görüntüde ekmek sepetini bulmak için biraz uğraşmanız gerekecektir.

Peçetelikler de sofranızı en iyi yansıtacak ürünler arasında yer almaktadır. Her kişiye bir peçete koymanızın dışında peçeteliği de masanızda bulundurmalı ve ekstra ihtiyaçlara her zaman hazır olmalısınız. Elbette peçetelerinizi de sofranıza uygun renk ve desenlerde seçmeniz görüntünün daha iyi olmasını sağlayacaktır. Dilerseniz peçete yüzükleri kullanarak görüntünün çok daha etkili olmasını sağlayabilir ve masaya ayrı bir şıklık katabilirsiniz.

Masanızın ihtişamlı görünmesi için çiçek ve şamdanlardan yararlanabilirsiniz. Çiçekleri küçük tutmak masanın sade görünmesini sağlarken şamdanlar da klasik ve şık bir görüntü yaratacaktır. İçecek ikramlarınız için de bardaklarınızın hazırda olması önemlidir. Su, meşrubat ya da alkollü içecekler için ayrı ayrı bardaklar tercih etmelisiniz.

Elbette sofra aksesuarları kadar sofranın demirbaşları da büyük önem taşımaktadır. Kullanacağınız yemek takımındaki ürünlerini doğru bir şekilde yerleştirdiğinize dikkat etmeli, en küçük tabak ya da çatalın yanlış yerde olmamasına özen göstermelisiniz. Dizdiğiniz çatal bıçakları yemek sırasına göre dıştan içe doğru dizmelisiniz.

Sofra hazırlamak ve bu sofranın en etkili görüntüye sahip olmasını sağlamak kolay bir iş değildir. ancak Tam12den olanakları ile evinizde beş yıldızlı bir restoran havası yaratmanız çok kolay. Akla gelebilecek her sofra aksesuarını kolay bir şekilde bulabileceğiniz sitemiz, uygun fiyatlar ve kaliteli ürünler ile sizi her zaman memnun edecektir. Tam12den garantisi altında olan ürünlerinizi yıllar boyunca herhangi bir problem yaşamadan kullanabilir ve misafirlerinize mükemmel sofralar hazırlayabilirsiniz.

2013 yılından beri 'bi çayyaş daha...' sloganıyla blog yazıyorum. Yazdığım yazıların türü edebiyatta deneme kategorisine giriyor. Bilgisayar Mühendisiyim ve IOS Geliştirici olarak çalışıyorum. Yürümeyi ve farklı mizaçtaki bitkileri bir araya getirip çay denemeleri yapmayı seviyorum...Devamı

Yorumlar