Dr. Gönül Ateşsaçan ile Aristo Diyeti

Mustafa Türk
Hayatım boyunca balık etli bir insan oldum. Ne çok kiloluydum ne de zayıf. Ama yine de bunu dert ediyordum. Çevremde birçok kişi toplu olmamın bana yakıştığını söylüyordu. Çoğu zaman diyet yapıyordum ve diyet yaptığım zamanlarda herkes bunun çok gereksiz olduğunu söylüyordu. Herkes beni diyet yapmaktan vazgeçirmeye çalışır gibiydi. Çünkü diyet yaptığım zamanlarda çok agresif, halsiz ve mutsuz biri haline geliyordum. Annem bu dönemlerde bana “eğer böyle mutsuz olacaksan kilolu olman daha sağlıklı” derdi. Ama ne olursa olsun onu dinlemeyip kendimi aç bırakmaya devam ediyordum. İlerleyen dönemlerde güzel bir ilişkim oldu. Erkek arkadaşımın beni her halimle sevdiğini biliyordum. Ama yine de ben kendimi bu halimde sevmiyordum. Aramızda evlilik konuşmaları olduğunda da ona “zayıflamadan seninle evlenmem” diyordum. Bunun onu üzdüğünü bile bile zayıflayana kadar evlenmeyeceğime dair kendime bir söz vermiştim. Ama yaptığım tüm zayıflama hamleleri başarısızlıkla sonlanıyordu. Yaptığım diyetlerden bir hafta sonra vazgeçiyordum ve 1 kilo verdiysem 3 kilo olarak geri alıyordum. Bütün bunlar beni her geçen gün depresyona sürüklüyordu. Erkek arkadaşım ise artık evlenmek için harekete geçmemiz gerektiğini söyleyip duruyordu. Sonunda düğün hazırlıkları başladı.

Dr. Gönül Ateşsaçan ile Aristo Diyeti

Ama ben hala bu halimle gelinlik giymek istemiyordum. Büyük bir araştırma sonucu Dr. Gönül Ateşsaçan’a ulaştım. Aristo Diyeti ile birçok kişinin 1 ay içinde kilo verdiğini görünce bunun benim için uygun olduğunu düşündüm. Kliniğe gittiğimde hiç de yanılmadığımı gördüm. Yapılan test sonucu ve yaptığımız konuşma sonunda bana neyin kilo aldırdığını ve beslenme konusunda neleri yanlış yaptığımı saptadık. Bu beslenme şeklinde sebze ve meyve ağırlıklı beslenecektim ve glüteni tamamen kesecektim. Diyete başladığım ilk hafta benim için zorlayıcı oldu. Et, süt, yumurta, peynir, beyaz ekmek, pilav, makarna, hamur işleri gibi her şeyi hayatımdan çıkarttığım için başta zorlandım. Ama diğer öğünlerde hiç de aç kalmadığımı fark ettiğimde bu diyeti devam ettirebileceğimi anladım. Yeni beslenme şeklimde porsiyonlarımı hesaplamadan özgürce yemek yediğim için açlık hissetmiyordum. Ara öğünlerde çok şekerli olmayan meyveler tüketerek atıştırmalık ihtiyacımı gideriyordum. Başta çok fazla sebze sevmediğim halde Gönül Hanım’ın da tavsiyeleriyle çok lezzetli bakliyatlı sebze yemekleri yapmayı öğrendim ve hem öğlen hem de akşam yemeğinde bu yemeklerde tıka basa doydum. Her gün bolca su içiyordum, erken uyuyup erken uyanıyordum, hayvansal gıdaları 10 gün kestim. Ayda 2-3 kez tüketiyordum. Düğün hazırlığı yaptığım bu dönemde diyet yaparsam halsiz düşerim ve hazırlıklara yetişemem diye çok korkuyordum. Ama tam tersi daha enerjik oldum ve neredeyse tüm hazırlıklar için kendim koşturdum. Bütün gün düğünle ilgili detaylar için oradan oraya gittiğim halde akşam kendimi zinde hissediyordum. Bunun yanında günden güne kilo veriyordum. Kilo verdiğimi ve beden olarak da inceldiğimi hissetmek beni daha da motive ediyordu. Aristo Diyeti’nin benim için bir yaşam tarzı haline gelmesi için Gönül Hanım her fırsatta bana tavsiyeler veriyordu. Sürekli iletişim halinde olmak ve yemek tarifleriyle ilgili fikirler almak motivasyonumu da canlı tutuyordu.

Aristo Diyeti Sonucum

1 ayın sonunda tam olarak 7 kilo vermiştim. Kendimi mükemmel hissediyordum. Bu özgüvenle gelinliğimin içinde harika olacağımdan emindim. Öyle de oldu. Düğün gelip geçti ama benim Aristo Diyeti serüvenim sona ermedi. İlk 1 ay boyunca olduğu kadar sıkı olmasa da sebze ve meyve ağırlıklı besleniyorum ve kendimi çok iyi hissediyorum. Aristo Diyeti ile ilgili bilgi almak için www.aristodiyeti.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

Bu bir reklam içeriğidir.

2013 yılından beri 'bi çayyaş daha...' sloganıyla blog yazıyorum. Yazdığım yazıların türü edebiyatta deneme kategorisine giriyor. Bilgisayar Mühendisiyim ve IOS Geliştirici olarak çalışıyorum. Yürümeyi ve farklı mizaçtaki bitkileri bir araya getirip çay denemeleri yapmayı seviyorum...Devamı

Yorumlar