Derslere 7/24 Katılınabilen Online İngilizce Kursu

Mustafa Türk

Hayatımızın her alanında önümüze gelebilecek nadir meselelerdendir İngilizce bilip bilmediğimiz. Üniversiteye başlarken önümüze gelir ilk defa. Daha önceleri de karşılaşılır illaki fakat bu dönemden önceki karşılaşmalarımız genelikle belirleyici olmayan karşılaşmalardır. Üniversiteye başlamadan önce dili öğrenmek gerekiyor. Hazırlık sınıflarında İngilizce derslerine katılmamız bekleniyor. İşe girerken, yolda gördüğünüz bir yabancının zor durumda kaldığını görüp ona yardımcı olmak istediğimizde karşılaşırız. Bunun gibi örnekleri çoğaltmak mümkün, demek istediğim devamlı karşılaşıyoruz artık.

Kız istemeye gidince askerliği yapıp yapmadığın sorulurdu öncelerden, belki artık İngilizce yetkinliği de soruluyordur, bilemiyorum. Tecrübe ettikten sonra burada bir güncelleme yapabilirim. Gerçi sorsalar bildiğimi söyleyebilirim, sıkıntı doğurmaz umarım bu özgüven :)
OpenEnglish Online İngilizce Kursu
İngilizce artık bir ihtiyaç ve bu ihtiyacı gidermek için birçok arkadaşım İngilizce kurslarına gitmek istiyorlar fakat derslerinin ya da işlerinin yoğunluğundan dolayı, bazen de yüksek ücretten dolayı gidemiyorlar. Bu gibi zor durumları azaltmak için bir kolaylık geliştirmiş Open English sitesi. Size biraz bu siteden bahsetmek istiyorum.

Open English, kursa gitmek için uygun vakit bulamayan kişiler için geliştirilmiş bir İngilizce öğrenme sitesi. Bir kursa gidiyormuşsunuz gibi ama tam da öyle değil gibi. Çünkü belirli bir ders saati yok. Siz ders programınızı günün istediğiniz zaman diliminde uygulayabiliyorsunuz. Her yarım saatte bir canlı olarak yayınlanan derslere katılabiliyorsunuz. Online sınıfınız 7/24 ders alabilmeniz için dizayn edilmiş bir ortam. Belirli bir düzene de sahip olmanız gerekmiyor. Çalışma vakitleriniz tamamıyla sizin isteğinize ve uygunluğunuza göre düzenlenmiş oluyor yani. İngilizce kursu tadını veriyor ama kurs ile ortak olarak belirlediğiniz saatlerde değil de sizin istediğiniz saatte.

Open English’in İngilizce öğrenmede çok önemli olduğunu düşündüğüm bir yanı daha var: Anadili İngilizce olan öğretmenlerden ders alıyorsunuz. Bu, aksanın anlaşılması, yerleşmesi konusunda ciddi bir nokta. Öğretmenin anadilinin İngilizce olması demek, bazı kelimeleri İngiliz İngilizcesi, bazı kelimeleri Amerikan İngilizcesi ya da diğer memleketlerin İngilizcesi ile söylemiyor demek. Sadece kendi memleketinde konuşulan ağzı size yansıtıyor. Bu da demek oluyor ki İngilizce’yi öğrendiğinizde, İngilizce’yi doğru ve düzgün öğrenmiş oluyorsunuz demek.

Böyle bir online İngilizce öğrenme kursuyla karşılaştım. Ve Open English‘ten sizi de haberdar etmek istedim.

2013 yılından beri 'bi çayyaş daha...' sloganıyla blog yazıyorum. Yazdığım yazıların türü edebiyatta deneme kategorisine giriyor. Bilgisayar Mühendisiyim ve IOS Geliştirici olarak çalışıyorum. Yürümeyi ve farklı mizaçtaki bitkileri bir araya getirip çay denemeleri yapmayı seviyorum...Devamı

Yorumlar

  1. alper 26 Ekim 2016

    Artık online dil okulları oldukça çoğaldı, hemen hemen her sitede demo ders şansı da var, önce deneyip sonra karar verebiliyorsunuz. Bilgilendirmeniz için teşekkürler.

    Cevapla