Değişik Bir Öğrenci Kafası

Mustafa Türk

Aslında sınav sürecin çok yoğun, dolu dolu yaşayanlardan olamadım hiçbir zaman. Bu yazıyı pazartesi gecesi yazıyorum ve çarşampa perşembe cuma olmak üzere sınavlarım var. Ve hala sınava çalışmaya başlamadım. Tam başlayacaktım ki dur bi pcyi açıp bakayım dedim. aradan 1 saat 14 dakika geçti ve ben bu yazıyı yazmaya başladım. Düşünün artık bu gece çalışmaya başlayabilir miyim (: Ben cevap vereyim yine sınava 2 gün önce çalışmaya başlayamayıp son gün heyecanı yaşamak istiyorum galiba. Kaşınıyomuyum bilmiyorum. Sınavdan da tırsıyorum ha. Ama gel gelelim çalışma işine… Yan çiziyorum :D Nolacak benim bu halim bilmem. Milletin sınav haftası anıları olacak yıllar sonra benim olmayacak, tek pişman olacağım şey bu olacak galiba :D Düşünsene millet yakınıp duruyor, ünide sınavlar zordur falan diye bizim bey yazı yazcam diye uğraşıyor :D :D Metin belgesini açtım yazmaya başladım. Bu yazı planlanmış bi yazı değil normalde :D Öyle işte. Ben de istiyorum arkadaşım sınav haftası anısı. Yok ama yok. Ben de istiyorum sınav haftasında toplanmayan bir yatak, yerlerde gezen çoraplar, bulaşıkları birikmiş bir mutfak.. Ama olmuyor işte napıyım. Ev arkadaşlarımın sınav haftası bitti. Ne güzel çalışmaya çalıştılar. Bu süreçte bana Baba radyoyu alıştırdılar. Ne illet birşeydir arkadaş. Çok bulaşıcı birşey.

foksBi akşam eve geldim buriylen ubi salonda çekirdek çitliyolar arkadan da bi radyonun cingıl müziği geliyor ‘dırırı rırın baba dırırırım radyo!’ Arada bir ‘105.6 bu sesi herkes duymalı’ , ‘bu kokuyu herkes kokmalı(vanilyalı oda parfümü)’ nidaları yükseliyor evde. O geceden beri bizim evde baba radyosuz gece geçmez oldu. Akşam saat 7-8 gibi açılır o radyo gece 2-3 e kadar çalar. Biri de çıkıp demez ki ‘kapat şunu da sınava çalışam’.

Diyorum ki benim de sınav haftası heyecanı-fantazisi yaşamam lazım. Ama olmuyor abicim yaşayamıyorum. Benim yaşadığımdan olsa olsa Sınav gecesi olur. Bir sınavınıda son geceye bırakma be kardeşim. Valla şimdi kendime çok kızdım. İçimde şuan çok pis bi gaza gelmişlik var. Yazıyı bi an önce bitirip quizleti açıp biraz kelime çalışayım diyorum. Ama biliyorum ki yazıyı kapatınca böyle birşey olmayacak. Çünkü sınava bu geceyle beraber daha 2 gece var. Anasını satıyım böyle işin. Hacı ben de çalışmak istiyorum ya :D

hadi görüşürüz kib aeo :D

Bunları 18 kasım gecesi yazmışım. Böyle bir yazı yazdığımdan haberim yoktu, hangi kafayla yazdım hatırlamıyorum. Arşivi karıştırırken buldum. Ve yine bir vize dönemi olduğu için böyle bir tevafuğun bir daha denkgelmeyeceğini düşündüğüm için yazıyı siteye atayım dedim. Vizeden önce yazmışım yazıyı, vizeden sonra olanları da ekliyeyim, kopukluk olmasın (:

Vize iki aşamalı oldu. İlk aşamada reading – listening – writing (okuma – dinleme – kompozisyon yazma) sınavları yapıldı. Ucu ucuna yetiştirmiştim. En çok listening (dinleme) den korkuyordum, ama korkmama gerek yokmuş. Neyse bugünü bir şekilde atlattık. Ertesi gün speaking (konuşma) sınavı oldu. Salonda 2 hoca bulunuyor ve öğrenciler ikişer kişi halinde sınava giriyorlar. 10 dakika salonda belirli bir konu üzerinde konuşuyorlar. Hocalardan birisi sorular soruyor konuyla ilgili, diğerinin amacını anlayamamıştım. Ama sonradan öğrendim ki o da arada not alıyormuş, gözetmen yada juri de denebilir. Speaking sınavından çok korkuyordum. Çok heyecanlanırımyanıyosun fuat abii diyordum. Ama öyle olmadı, salona girer girmez hocalar sağolsun heyecan falan kalmadı. Sınavın çok iyi geçtiğini düşünüyordum ki… 16 almışım :D (25 üzerinden) Vize notum düşük geldi (65 ti sanırım unuttum epey oldu + geçme notu 60).

İlk vizeyi atlattık da haftaya 2. vizelerim var. Ne yaparım bilmiyorum. Bence yine son gece çalışacağım. Bende adet olmuş bu, sınava son anda çalışmak. YGSye son 2 hafta LYSye son 3 hafta çalışmıştım, pişman olmadım bugüne kadar, daha fazla çalışıp zaman kaybetmediğim için mutluyum. (inş. bugünden sonra da pişman olmam)

Ayrıca bu benim günlük tarzındaki ilk yazım oldu. Okuyunca tuhaf gelmedi desem yalan olur. Bu aralar yazmaya üşendiğimden ve bugün günlerden Vadi olmasının şerefine(fragman çok dehşetti, bu akşam Abdülhey ölmemeli #DirenAbdülhey) eski bir yazıyı yayınlayayım dedim. Neyse bakalım, herşey olacağına varırmış. Dualarınızı eksik etmeyin. Selam ve dua ile…

2013 yılından beri 'bi çayyaş daha...' sloganıyla blog yazıyorum. Yazdığım yazıların türü edebiyatta deneme kategorisine giriyor. Bilgisayar Mühendisiyim ve IOS Geliştirici olarak çalışıyorum. Yürümeyi ve farklı mizaçtaki bitkileri bir araya getirip çay denemeleri yapmayı seviyorum...Devamı

Yorumlar