Yürekler Soğumasın

havadir-isinir-sogur-yurekler-sogumasin-da

Selam olsun sevgi ve şefkat duygusunu beslemiş olanlara, besleyenlere ve besleyecek olanlara. Yükselmiş ve epey de yükseleceğini düşündüren hava sıcaklıkları an itibariyle düşüşe başladı. Bu iklim değişikliğinin sebebi birçok şey olabilir.

Mesela soğuk gecelerde başını sokacak bir çatı bulamayanların sıcak gecelere kavuşup anın tadını çıkarırken düzenin sahibi ve kurucusu olan güce teşekkürlerini iletmemesi minik bir tebessümle.

Ya da döktüğü alın terlerine rağmen mahsulü kurumaya yüz tutmuş emekçinin ellerini göğe kaldırması birkaç damla yaşla.

Ya da sıcaklardan bunaldıklarını bahane edip giyinmeyi unutarak giyinenlerin mevsimlik imtihan defterinin kapanması, vah vahlarla.

Ya da mevsim sıcaklarının kavurmasını dev alev çukurlarının yakmasına tercih edenlerin sabırlarının şefkatle karşılık bulması.

Ya da yürek yakan, masumca baktıran, sert esen vahşi çöl fırtınalarının ardından gözlerin ve yüreklerin ferahlığa merhaba deyip şefkatiyle yanaklarını okşaması, kızıl elmaya ulaşan yolun hem aydın olması hem de gölgeye yataklık etmesi.

Ya da şenlenmiş olan gözlerin parıltısının sönüp, kısa süreliğine ferini kaybetmesi.

Bu yazılık hava durumunun sonuna gelmiş bulunmaktayız. Bir sonraki havaların ve yüreklerimizin ısınmasına kadar esen kalın. Yüreğimiz şefkatle, gözlerimiz ışıkla dolsun. Yolumuz aydın olsun.

6 Comments

  1. Metin Bıyık 6 Eylül 2016 Reply
  2. Safa yaşar 30 Eylül 2016 Reply
  3. çay 11 Ekim 2016 Reply
  4. Serdar 22 Eylül 2017 Reply

Leave a Reply

Karanlıkların Üzerinde Kutlu Bir Doğum
Buruşmuş Kağıt Topları
No Preview
Seve Seve
No Preview
Uyanış #Derinlerin Gölgesi – 6