Yürekler Soğumasın

5 Eylül 2016 9 0

havadir-isinir-sogur-yurekler-sogumasin-da

Selam olsun sevgi ve şefkat duygusunu beslemiş olanlara, besleyenlere ve besleyecek olanlara. Yükselmiş ve epey de yükseleceğini düşündüren hava sıcaklıkları an itibariyle düşüşe başladı. Bu iklim değişikliğinin sebebi birçok şey olabilir.

Mesela soğuk gecelerde başını sokacak bir çatı bulamayanların sıcak gecelere kavuşup anın tadını çıkarırken düzenin sahibi ve kurucusu olan güce teşekkürlerini iletmemesi minik bir tebessümle.

Ya da döktüğü alın terlerine rağmen mahsulü kurumaya yüz tutmuş emekçinin ellerini göğe kaldırması birkaç damla yaşla.

Ya da sıcaklardan bunaldıklarını bahane edip giyinmeyi unutarak giyinenlerin mevsimlik imtihan defterinin kapanması, vah vahlarla.

Ya da mevsim sıcaklarının kavurmasını dev alev çukurlarının yakmasına tercih edenlerin sabırlarının şefkatle karşılık bulması.

Ya da yürek yakan, masumca baktıran, sert esen vahşi çöl fırtınalarının ardından gözlerin ve yüreklerin ferahlığa merhaba deyip şefkatiyle yanaklarını okşaması, kızıl elmaya ulaşan yolun hem aydın olması hem de gölgeye yataklık etmesi.

Ya da şenlenmiş olan gözlerin parıltısının sönüp, kısa süreliğine ferini kaybetmesi.

Bu yazılık hava durumunun sonuna gelmiş bulunmaktayız. Bir sonraki havaların ve yüreklerimizin ısınmasına kadar esen kalın. Yüreğimiz şefkatle, gözlerimiz ışıkla dolsun. Yolumuz aydın olsun.

Tags: ağustosta havaların soğuması, havalar ısınır da soğur da, havaların soğuması, yeni bir başlangıç, yürekler soğumasın Categories: Günlük
share TWEET PIN IT SHARE share share
Mustafa Türk

Selam olsun diyerek başlıyorum yazmaya. Yazılarımdan birkaçını okumuşsanız kafanızda bir Mustafa resmi canlanmaya başlamıştır. Silüet demek daha doğru olabilir aslında. Kütahya’nın dehşetli soğuklarının olduğu bir kış vaktinde gece yarısı doğmuşum. Geceye olan sevdamın kaynağı bu noktaya dayanıyor olabilir. Ve bu yazının devamı okunmak istenmiş olabilir. Devamı...

Yorumlar
 1. -

  Üşümek varsa bu sıcağın yokluğudur.
  Eğer her yer ıssız ve “O” KİMSESİZ üşüyorsa…
  İşte bu ” SENİN “yokluğundur.
  N.Saylan

 2. -

  Harika bir yazı olmuş.

 3. -

  sa kardeş çay bana

  1. -

   aleykümselam kardeş, hoşgeldin. Bugünkü çaylar sana!

 4. -

  Canımın içi, güzel adam neden yazmıyorsun? Yazsana daha fazla!

 5. -

  Çok yararlı.

 6. -

  Her iklim değişikliği beraberinde acıları, tebessümleri, yeni kederleri, anıları da birlikte getirir. Yazın sıcaktan bunalan tenler kışın soğuktan titrer yaratıcı ne de güzel bir denge kurmuş değil mi. Yazınızı büyük bir içtenlikle beğendim.

 7. -

  Dökülen mahsulüne birkaç damla yaş döken emekçilere zor geçen bir kış geliyor. Giyinmeyi unutanlara yazı gözleyen soğuk kış sabahları geliyor. Güzel günler geçirmek dileğiyle Çayyaş.

 8. -

  Çayyaş bize de yazacak birşeyler bırak. Yorumsuz kaldım çok güzel yazıya dökmüşsün eline sağlık Çay verenlerin çok olsun evladım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir