Vizyondakiler : Zalimin Zulmü

18 Temmuz 2014 0 0

Zalimin zulmü, hız kesmeden devam ediyor sayın seyirciler. Hatta öyle ki, bir reklam arası verin de tuvaletimize gidelim, ihtiyacımızı karşılayalım diyen seyirciyi bile umursamıyor. Zalimin kendi reklamını yapmasına ne gerek var ki. Reklam görevini amerika başta olmak üzere diğerleri de başarılı bir şekilde yerine getiriyorlar. Seyirci kitlesiyse, orucunu açmış, oturmuş TV’nin karşısına elinde çekirdekle seyrediyor. Arada bir sosyal medyada beğendiği, hoşuna giden bedduaları paylaşarak sitem ediyorlar. Ve insanlık görevlerini yerine getirmiş oluyorlar. Daha ne olabilir ki değil mi?

Filistini, Suriyesi, Arabı, Kürdü, Türkmeni… Dünyanın pek çok yerinde insanlar zulüm görüyorlar, katlediliyorlar. Bu zulüm gören insanların ortak paydasıysa müslüman oluşları. Şimdi mert olalım, bu zulüm görenlerin dinlerini bir kenara atalım, milletlerini bir kenara atalım. Hepsini boşverelim. Ama hiç aklımıza bile getirmediğimiz onların da bizler gibi insan olduğunu akıllı telefonlarımızdan, tabletlerimizde baş parmak ve işaret parmağımız arasındaki açıyı artırarak büyütelim. Biz de insanız, orada zalimin pençesinden akan kanların sahipleri de insan. Orada burada yerle bir olan mahallelerde, şehirlerde yok olan şeylerin sadece sayılar olmadığını farkedelim.

Daha ne yapabiliriz ki? diye mi soruyorsunuz. Yapılacak şey çok basit aslında. Kahrolsun israil, yaşasın amerika gibi klasik sloganlar yerine o mazlumlara dua edelim şu mübarek günler hürmetine. Çünkü o sloganların hiçbir etkisi olmaz, nasıl bir etki beklenebilir ki? İsrail elçiliğinin önünde slogan attığımızda ne olacak? Ben söyleyeyim o elçiliğin içi boş. Siz elçiliğin önüne daha varmadan israil oradan ayrıldı zaten. Ne olacaktı? Sizi davullarla, zurnalarla, halaylarla karşılamalarını, aa büyük ayıp ettik, insanlık ayıbı ettik, üzgünüz mü demelerini bekliyorsunuz? Orada burada sövüp saydığımızda nara attığımızda filistin katliamı mı duracak, gazze rahata mı erecek, yani değişen şey ne olacak?

Unutmayalım, mazlumun dini sorgulanmaz. Müslüman olsun yada olmasın insanlık önce gelmelidir.

Allah mazlumun müslim-gayrimüslim gözetmeksizin imdat çığlıklarını, akan kanlarını dindirsin. Zulmeden müslüman olamaz ya, sözde müslüman olup zulmedenleri, gayrimüslim olup zulmedenleri kahretsin. Allah zalimin karşısında boynumuzu bükmesin, zalimin karşısında ellerimizde Zülfikarlarla durabilmemize yardım etsin.

zalimin-zulmu-hiz-kesmeden-devam-ediyor

Tags: filistin katliamı, gazze, insanlık ayıbı, kahrolsun israil, müslüman Categories: Taşlama
share TWEET PIN IT SHARE share share
Mustafa Türk

Selam olsun diyerek başlıyorum yazmaya. Yazılarımdan birkaçını okumuşsanız kafanızda bir Mustafa resmi canlanmaya başlamıştır. Silüet demek daha doğru olabilir aslında. Kütahya’nın dehşetli soğuklarının olduğu bir kış vaktinde gece yarısı doğmuşum. Geceye olan sevdamın kaynağı bu noktaya dayanıyor olabilir. Ve bu yazının devamı okunmak istenmiş olabilir. Devamı...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir