Uçuş Pistim {mim}

26 Ağustos 2014 13 0

Selamün aleyküm çok değerli bloğum…
Selamün aleyküm çok değerli bloğumun çok değerli sakinleri…
Son bir haftadır blog camiasında bir mim dolaşır olmuş. Mehmet Cabar ve Enes İlhan sayesinde bu mimden haberim oldu, sağolsunlar beni de mimlemişler. Öncelikle kusura bakmayın, yoğunca bir çalışma temposu ve ardından el sallayıp ıslık çalarak gelen kısaca bir Finike tatilinden sonra anca yazma fırsatı bulabildim. Bu uzunca süreçte kafamda yazılmayı bekleyen o kadar çok yazı birikti ki, dağınık durmasınlar diye ciltleyip beynimin gözde raflarından birine yerleştirdim. Hemen mime geçiyorum. Şimdi olay, yazılarını yazdığın ortamın fotoğrafını takipçilerle paylaşmak. Her paylaşan kişi fotoğrafının altına birkaç kişiyi mimliyor, yani onların da çalışma ortamlarını görmek istiyor.
cayyasin-calisma-masasi-mim-turkmustafa
Ben de çalışma ortamımın fotoğrafını çekip paylaşayım dedim. Güzel de bir banner yaptım 🙂
Başlıkta uçuş pistim yazıyor, ne alaka hacı falan diye sormadan söyleyeyim. Ben bu ortamda kitaplarımı okuyup, yazılarımı yazıyorum. Kitaplardan oluşan merdiveni tırmanıp Derinlerin Gölgesi‘nden göğü delip uzayda daha adını sanını duymadığınız gezegenlere seyehat ediyorum. Böylece henüz koyacak bir isim bulamadığımdan Ütopya dediğim bir gezegen inşa ediyorum.

Bilgisayarım küçüklüğüyle dikkat çekiyor. Yazma, okuma işlemleri dışında kullanmıyorum bu aleti. Bunun dışında çizim, grafik tasarım ve internet işleri için kardeşlerimle ortak kullandığım bir masaüstü PC’m var. Kişisel olmadığı için onun fotosunu burada göremiyorsunuz.

Bilmem farkettiniz mi, sol tarafta siyah kitaplarımın yanında ihtişamıyla ve asil rengiyle göz kamaştıran Kırmızı bir Dodge var ve tekerlekleri havada. Evet, ayaklarını yerden kestim. Çünkü Ütopya’da çalışmasını yürüttüğüm arabaların prototipi yada somut örneği diyebilirim. Oradaki arabaların da tekerlekleri yere temas etmiyor, uçuyorlar.
Aaah, biliyorum fazla uçuk kaçık.

cayyasin-calisma-masasi-mim-turkmustafacayyasin-calisma-masasi-mim-turkmustafa-2

Benim çalışma ortamım burası arkaaşlar. Çayım da bitti zaten, çayımı doldurmaya gitmeden önce ben de bu mimi çalışma ortamlarını çok merak ettiğim Gökhan abi ve İsmaile şutluyorum.

Ha unutmadan… Mime dahil olsun yada olmasın, siz de çalışma ortamınızı paylaşmışsanız yorum olarak linkini bırakabilirsiniz. Bloggerların çalışma masaları tarzında ufak çaplı bir rehber oluşturmuş oluruz.

Tags: çalışma masam, mim, uçuş pistim Categories: Genel, Günlük
share TWEET PIN IT SHARE share share
Mustafa Türk

Selam olsun diyerek başlıyorum yazmaya. Yazılarımdan birkaçını okumuşsanız kafanızda bir Mustafa resmi canlanmaya başlamıştır. Silüet demek daha doğru olabilir aslında. Kütahya’nın dehşetli soğuklarının olduğu bir kış vaktinde gece yarısı doğmuşum. Geceye olan sevdamın kaynağı bu noktaya dayanıyor olabilir. Ve bu yazının devamı okunmak istenmiş olabilir. Devamı...

Related Posts
Yorumlar
 1. -

  Öncelikle mime cevap verdiğin için teşekkür ederim. Çalışma masanın ait olduğu gif kafamı çok karıştırdı ilk başlarda 😛

  Masan benimkinden daha güzel. Üst rafı olması daha iyi bence ama benimde çöp kovam var. Eşit sayılırız kıskanma konusunda 😛

  Birde O Dan Brown kitabı sen de mi aldın. Herkes onu okuyor. Bende. Tüm kitap öneirlerinde ilk başta gelen bir kitap şu sıralar. Birde Zerdüşt’ü okudun mu? Çok sıkıcı bir kitap.

  1. -

   Aslında aşağıda yoğurt kovasından bozma bir çöp kutum da var ama çöp kutusuyla ünlü olan seni bozmak istemedim B)

   Aslında ikisini de okumadım. Cehennem kitabına başlamıştım belki 100 sayfa kadar okumuştum ama vize dönemiyle çakıştığı için yarım bırakmak durumunda kaldım ve bir daha başlayamadım.

   Böyle Buyurdu Zerdüşt iki senedir kitaplığımda duruyor. Sadece elime ilk geçtiği zaman birkaç sayfa okumuştum ve bırakmıştım. Evet sıkıcıydı başları. Okumayı çok istiyorum.

   Ahh be arkadaş. Fırsat olsa da okusam dediğim o kadar çok kitap var ki…

 2. -

  Çöp kovasını hayal edebiliyorum. Çok kullandım bende aynısını 😀 Masan güzel. Paylaştığın resmi başta galeri sandım ardından da flash. Olmadı powerpoint sunusu yapmış dedim ve sonuç iç biri çıktı 🙂 Normal resim demek aklımın ucundan bile geçmedi 🙂

  1. -

   Gif uzantılı küçük bi’ bannercık denebilir 😀

 3. -

  Kitaplar ile iç içe bir çalışma masası. Ne güzel 🙂

  1. -

   Evet, kitaplar baş tacı. Teşekkür ederim 🙂

 4. -

  Dodge’u tek geçerim 🙂

  1. -

   Candır, param olursa model yükseltmeyi düşünüyorum (:

   1. -

    eskisinede ben talip olurum model yükseltirsen 🙂

    1. -

     Neden olmasın 🙂

 5. -

  Enpara .com’un çay içen animasyonu sizden mi uyarlandı acaba? 😀

  1. -

   O benim aslında 🙂
   Şaka bi yana bilmiyorum daha önce rastlamadım (:

 6. -

  The website looks fantastic !! Great job

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir