Uçuş Pistim {mim}

Selamün aleyküm çok değerli bloğum…
Selamün aleyküm çok değerli bloğumun çok değerli sakinleri…
Son bir haftadır blog camiasında bir mim dolaşır olmuş. Mehmet Cabar ve Enes İlhan sayesinde bu mimden haberim oldu, sağolsunlar beni de mimlemişler. Öncelikle kusura bakmayın, yoğunca bir çalışma temposu ve ardından el sallayıp ıslık çalarak gelen kısaca bir Finike tatilinden sonra anca yazma fırsatı bulabildim. Bu uzunca süreçte kafamda yazılmayı bekleyen o kadar çok yazı birikti ki, dağınık durmasınlar diye ciltleyip beynimin gözde raflarından birine yerleştirdim. Hemen mime geçiyorum. Şimdi olay, yazılarını yazdığın ortamın fotoğrafını takipçilerle paylaşmak. Her paylaşan kişi fotoğrafının altına birkaç kişiyi mimliyor, yani onların da çalışma ortamlarını görmek istiyor.
cayyasin-calisma-masasi-mim-turkmustafa
Ben de çalışma ortamımın fotoğrafını çekip paylaşayım dedim. Güzel de bir banner yaptım 🙂
Başlıkta uçuş pistim yazıyor, ne alaka hacı falan diye sormadan söyleyeyim. Ben bu ortamda kitaplarımı okuyup, yazılarımı yazıyorum. Kitaplardan oluşan merdiveni tırmanıp Derinlerin Gölgesi‘nden göğü delip uzayda daha adını sanını duymadığınız gezegenlere seyehat ediyorum. Böylece henüz koyacak bir isim bulamadığımdan Ütopya dediğim bir gezegen inşa ediyorum.

Bilgisayarım küçüklüğüyle dikkat çekiyor. Yazma, okuma işlemleri dışında kullanmıyorum bu aleti. Bunun dışında çizim, grafik tasarım ve internet işleri için kardeşlerimle ortak kullandığım bir masaüstü PC’m var. Kişisel olmadığı için onun fotosunu burada göremiyorsunuz.

Bilmem farkettiniz mi, sol tarafta siyah kitaplarımın yanında ihtişamıyla ve asil rengiyle göz kamaştıran Kırmızı bir Dodge var ve tekerlekleri havada. Evet, ayaklarını yerden kestim. Çünkü Ütopya’da çalışmasını yürüttüğüm arabaların prototipi yada somut örneği diyebilirim. Oradaki arabaların da tekerlekleri yere temas etmiyor, uçuyorlar.
Aaah, biliyorum fazla uçuk kaçık.

cayyasin-calisma-masasi-mim-turkmustafacayyasin-calisma-masasi-mim-turkmustafa-2

Benim çalışma ortamım burası arkaaşlar. Çayım da bitti zaten, çayımı doldurmaya gitmeden önce ben de bu mimi çalışma ortamlarını çok merak ettiğim Gökhan abi ve İsmaile şutluyorum.

Ha unutmadan… Mime dahil olsun yada olmasın, siz de çalışma ortamınızı paylaşmışsanız yorum olarak linkini bırakabilirsiniz. Bloggerların çalışma masaları tarzında ufak çaplı bir rehber oluşturmuş oluruz.

13 Comments

 1. Mehmet 26 Ağustos 2014 Reply
  • Mustafa 26 Ağustos 2014 Reply
 2. Kerim Potuk 26 Ağustos 2014 Reply
  • Mustafa 27 Ağustos 2014 Reply
 3. Teknofiber.net 27 Ağustos 2014 Reply
  • Mustafa 31 Ağustos 2014 Reply
 4. Gökhan 27 Ağustos 2014 Reply
  • Mustafa 27 Ağustos 2014 Reply
   • Gökhan 27 Ağustos 2014 Reply
 5. HızlıAdam 30 Ağustos 2014 Reply
  • Mustafa 30 Ağustos 2014 Reply
 6. trinity 24 Kasım 2016 Reply

Bu konuda sen ne düşünüyorsun?

%d blogcu bunu beğendi: