Üç Dilek Hakkım Olsa

Havadaki yeni açmış meyve çiçeklerinin kokusu egsoz ve sigara kokusunu bastırdığı, göğe bakınca ayın büsbütün karşında göründüğü, onu selamlayıp gözlerimizi etrafında gezdirdiğimizde kendi küçük, yüreği büyük yıldızlar soyunun dosdoğru gözümüze bakıp bizi selamladığı bi’ günde…

Mesela böyle bi’ günde derin bi’ nefes alıp ciğerlerimize morlu pembeli sarılı beyazlı çiçeklerin kokusunu buyur edip onları içimizde ağırlarken, hoş sohbetleriyle gönlümüzü hoş ederken bi’ misafir daha gelse. Kimilerinin tanrı misafiri diye tanımladığı ama bizimse kimi zaman hızır dediğimiz ama bu sefer peri diyeceğimiz biri kanatlarını çırpıp yüzündeki tatlı tebessümüyle yanımıza çıkagelse.

Dese ki hadi yine iyisin. Üç dilek hakkı veriyorum sana, dile benden ne dilersen. Bunu söylerken gözlerindeki hafiften bi’ babacan tavırla birlikte, eser miktarda sebebi yalnızca şefkati olan ıslaklık olsa.

Oturduğum yerden kalkıp, gözlerinin içine bakıp onu selamlasam. İçimdeki mutluluk ve sevinci doğrudan belli etmesem ama. Kendisini bi’şey sanar sonra. Ama sansın tabi ya. O kadar gelmiş üç dilek hakkı hediye etmiş bana…

“Neden ben?” diye sormadan hemen başlasam dileklerimi saymaya.

– İlk dileğim güzel peri, sensin. Bundan böyle hep yanımda olmanı, beni yalnız komamanı diliyorum.

Ama dese güzel peri. Dahasını söyleyemeden devam etsem dileklerimi sıralamaya…

– İkinci dileğim bi’ bardak çay.
– Üçüncü dileğim ise bi’ bardak çay daha.

Sonra dese ki bana sen manyak mısın, kafayı mı yedin? İkinci dileğinde istediğin çayı içerken üçüncü dileğinde istediğin çay soğuyacak. Onun yerine ikinci dileğinde bi’ termos çay dileseydin ya. Hem üçüncü dilek hakkın da bitmemiş olurdu, başka bi’şey daha dilerdin. Aptal!

Hani o bilgin bakışım var ya, sekiz numaralı olan bakışım. O bakışı arkaplana verip desem ki üçüncü dileğimde istediğim çay soğumayacaktı zaten. İki çay istedim, çünkü artık sen hep yanımda olacaktın. Ben çayımı içerken senin bakman olmazdı. Senin için de bi’ çay diledim. Hep sen iyilik yapacak değilsin ya, desem. İyilik perisinin o değilde benmişim gibi bi’ havaya bürünerek.

Sonra hoşuna gitse, bi’ bardak çaya tav olsa. Ben dilediğim için değil de kendisi istediği için yanımda olacak olsa. Ama nerdeee. Peri de olsa bi’ kız sonuçta. Şimdi nerde öyle bi’ bardak çaya tav olacak kız?

16 Comments

 1. Cem Baki 1 Mayıs 2015 Reply
 2. Nymph 2 Mayıs 2015 Reply
  • Mustafa 2 Mayıs 2015 Reply
 3. Lacivert 2 Mayıs 2015 Reply
 4. Firuze 3 Mayıs 2015 Reply
 5. Emel Periler 12 Mayıs 2015 Reply
 6. Usluer 14 Mayıs 2015 Reply
 7. Kedi 16 Mayıs 2015 Reply
 8. bicümle 18 Mayıs 2015 Reply
 9. Mustafa 26 Mayıs 2015 Reply
 10. Tarık Güneş 29 Temmuz 2015 Reply
 11. ismimi yazmaya utandım 30 Temmuz 2015 Reply
 12. yiğit 1 Ağustos 2015 Reply
 13. Nymphoiras 20 Ağustos 2015 Reply
 14. Burak Yatar 20 Nisan 2016 Reply
 15. Burak Yatar 20 Nisan 2016 Reply

Bu konuda sen ne düşünüyorsun?

%d blogcu bunu beğendi: