Üç Dilek Hakkım Olsa

1 Mayıs 2015 16 0

Havadaki yeni açmış meyve çiçeklerinin kokusu egsoz ve sigara kokusunu bastırdığı, göğe bakınca ayın büsbütün karşında göründüğü, onu selamlayıp gözlerimizi etrafında gezdirdiğimizde kendi küçük, yüreği büyük yıldızlar soyunun dosdoğru gözümüze bakıp bizi selamladığı bi’ günde…

Mesela böyle bi’ günde derin bi’ nefes alıp ciğerlerimize morlu pembeli sarılı beyazlı çiçeklerin kokusunu buyur edip onları içimizde ağırlarken, hoş sohbetleriyle gönlümüzü hoş ederken bi’ misafir daha gelse. Kimilerinin tanrı misafiri diye tanımladığı ama bizimse kimi zaman hızır dediğimiz ama bu sefer peri diyeceğimiz biri kanatlarını çırpıp yüzündeki tatlı tebessümüyle yanımıza çıkagelse.

Dese ki hadi yine iyisin. Üç dilek hakkı veriyorum sana, dile benden ne dilersen. Bunu söylerken gözlerindeki hafiften bi’ babacan tavırla birlikte, eser miktarda sebebi yalnızca şefkati olan ıslaklık olsa.

Oturduğum yerden kalkıp, gözlerinin içine bakıp onu selamlasam. İçimdeki mutluluk ve sevinci doğrudan belli etmesem ama. Kendisini bi’şey sanar sonra. Ama sansın tabi ya. O kadar gelmiş üç dilek hakkı hediye etmiş bana…

“Neden ben?” diye sormadan hemen başlasam dileklerimi saymaya.

– İlk dileğim güzel peri, sensin. Bundan böyle hep yanımda olmanı, beni yalnız komamanı diliyorum.

Ama dese güzel peri. Dahasını söyleyemeden devam etsem dileklerimi sıralamaya…

– İkinci dileğim bi’ bardak çay.
– Üçüncü dileğim ise bi’ bardak çay daha.

Sonra dese ki bana sen manyak mısın, kafayı mı yedin? İkinci dileğinde istediğin çayı içerken üçüncü dileğinde istediğin çay soğuyacak. Onun yerine ikinci dileğinde bi’ termos çay dileseydin ya. Hem üçüncü dilek hakkın da bitmemiş olurdu, başka bi’şey daha dilerdin. Aptal!

Hani o bilgin bakışım var ya, sekiz numaralı olan bakışım. O bakışı arkaplana verip desem ki üçüncü dileğimde istediğim çay soğumayacaktı zaten. İki çay istedim, çünkü artık sen hep yanımda olacaktın. Ben çayımı içerken senin bakman olmazdı. Senin için de bi’ çay diledim. Hep sen iyilik yapacak değilsin ya, desem. İyilik perisinin o değilde benmişim gibi bi’ havaya bürünerek.

Sonra hoşuna gitse, bi’ bardak çaya tav olsa. Ben dilediğim için değil de kendisi istediği için yanımda olacak olsa. Ama nerdeee. Peri de olsa bi’ kız sonuçta. Şimdi nerde öyle bi’ bardak çaya tav olacak kız?

Tags: bize iki çay, dile benden ne dilersen, güzel peri, üç dilek hakkı Categories: Günlük
share TWEET PIN IT SHARE share share
Mustafa Türk

Selam olsun diyerek başlıyorum yazmaya. Yazılarımdan birkaçını okumuşsanız kafanızda bir Mustafa resmi canlanmaya başlamıştır. Silüet demek daha doğru olabilir aslında. Kütahya’nın dehşetli soğuklarının olduğu bir kış vaktinde gece yarısı doğmuşum. Geceye olan sevdamın kaynağı bu noktaya dayanıyor olabilir. Ve bu yazının devamı okunmak istenmiş olabilir. Devamı...

Yorumlar
 1. -

  Güzel ve değişik bir anlatım olmuş. Beğendim:)

 2. -

  I came here to show you 3 asking rights. Ask me what if you want. But let me say head of my sentence, please don’t ask me some glass of tea. Thats enough. So, what are they call you? Aha, cayyas.. This is so ridiculus jajaja 😀

  1. -

   I think you’re joking 🙂
   But I wanna drink some tea. Can you give me? Why not? Are not you a nymph. I’m crying thanks to you 😀

 3. -

  Bir çaya değil de 8 numaralı bakışa tav olabilir.

 4. -

  Çok güzel 🙂

 5. -

  çok güzel yazı elinize sağlık 😉

 6. -

  Adam periye thug life yapmış. 😀

 7. -

  Peri senle girdiği bu diyalogdan sonra, mesleği bırakır emekliye ayrılır bence. 🙂 Güzel yazıydı.

 8. -

  çok hoş bi yazı olmuş 🙂

 9. -

  Sen tam bir çaykoliksin Mustafa kardeş. 🙂 Umarım üç dileğin de olur 🙂

 10. -

  Çok eğlenceli konular yazıyorsunuz. Gerçekten sizin yazılarınızı beğenerek ve heyecanla okuyorum. İnşallah böyle yazıların devamı gelir.

 11. -

  umarım üç dileğin gerçekleşir çaykolik kardeşim 🙂

 12. -

  Aradığı aşkı çayda bulmuş birisiniz sanırım. Aşırısının bir zararını görmezsiniz umarım.

 13. -

  cool story bro 🙂

 14. -

  Gerçekten Mustafa abi baya ders verici ve hoş bir yazı olmuş 🙂

 15. -

  Gerçekten Mustafa abi baya ders verici ve hoş bir yazı olmuş 🙂 takipteyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir