Takip Edilesi Kişisel Bloglar

Birkaç aydır dikkatimi çekiyor, rastladığım bloglarda hep takip ettiklerim diye sayfalar görüyorum. Sağolsunlar bu sayfalar sayesinde güzel, okunabilir bloglar keşfettiğim oluyor. Güzel, okunabilitesi yüksek blogların keşfi amacıyla bir mim başlatılmış. Mim sırası sağolsun, varolsunlar Dost Biri ve Hunili Blog (Dikkat Deli Var!) sayesinde bana geldi. Her mimde olduğu gibi mimin ne demek olduğundan bahsetmeyeceğim. Mimlenen kişi takip ettiği blogları paylaşacak ve takipçilerine, yeni takip edilesi bloglar önerecek.

takip-edilesi-bloglar-turkmustafa.com-cayyasin-blogu
Kelimeler Benim
Kelimelerin Gücü Adına!.. Nidasıyla yazan Sezer Abinin blogu. Bir siteye girdiğinizde tasarımından çok etkilenirsiniz de şöyle bir bakayım dersiniz ve iki dakika takıldıktan sonra ağzınızın tadı kaçar ya hani… İşte hiç de öyle bir blog değil. Tasarımı mükemmel ama okudukça okutan bir blog. En beğendiğim tasarıma sahip blog diyebilirim. Çeşitli yarışmalarda ödüllere sahip oluşuyla blogunun sadece beni değil herkesi etkilediğini ispat ediyor. Sezer Abi takip ettiğim ilk blogculardan olmasına rağmen kendisini yeni yeni tanıyorum. Kendisi bir uzay tutkunu. Teleskobuyla çektiği fotoğrafları gördükten sonra benim de uzaya olan ilgim ciddi derecede arttı.

Mutluluk Satıcısı
Mehmet Cabar’ı takip etmem için birçok sebep var. Kendisinin Mutluluk Satıcısı olduğunu ilan ettiği ilk zamanlarda dedim ki; Al işte kişisel blog yazan üç beş kişi vardı birisini daha kaybettik. Ama zamanla gördüm ki yazdığı yazıların her birisi bir şekilde kolunu uzatıp bana dokunuyor. Müzik zevkini daha doğrusu paylaştığı müzikleri pek beğenmiyorum açıkçası. Sübliminal reklamcılıkla ilgileniyor şu sıralar. Bunu blogunda yayınladığı tanıtım yazılarında rahatlıkla görebilirsiniz. Diğer bloglarda gördüğünüz tanıtım yazılarını okumadığınızı biliyorum, çünkü ben de okumuyorum. Ama bu adam öyle bir yazı yazıyor ki, tanıtım yazısı olduğunu şanslıysanız yazının en sonunda anlıyorsunuz. Şanslı değilseniz o size çaktırmadan reklamı yapmış oluyor bile zaten. Başarısını derecelendirmek benim haddime değil fakat alanında gerçekten başarılı olarak ilerliyor. Ben mutluluk satıcam deyip takipçilerini mutlu eden bir blog. Çayyaş, mutluluk hormonu salgılamanız için günde bir doz Mehmet Cabar tavsiye eder 🙂

Dost Biri
Kendisini bloguma bıraktığı yorumlar vesilesiyle tanıdım. Kerim Potuk, okurlarına dost eli uzatan bloglar yazıyor. Başlarda kişisel blog yazıyordu, sonraları blogunda film tavsiyelerine yer vermeye başladı. Önceleri hergün muhakkak bloguna girer yazdığı yazıları okurdum. Alışkanlık olmuş ki hala da bakıyorum ama film tavsiyesi yazdığı zamanlarda okumuyordum. Ama film izlemek istediğim zaman da İMDB’ye falan bakmazdım direk Kerim Hocamı okurdum. Şu sıralar film tavsiyelerini azaltıp biraz daha genele yoğunlaştığını görüyorum. Kendisi blogculuk alanında deneyim sahibi birisi. Çeşitli alanlarda blog yazıyor. Reklamcılık ve pazarlama üzerine çok güzel yazıları var. Birkaç yazısını okursanız, yazdıklarının ortak özelliğinin eğlendirici ve bilgilendirici olduğu kanısına varacaksız.

Hızlı Adam
Benim kafamda Jet Adam diye yer etmiş isminin Bünyamin Kapıcıoğlu olduğunu aradan çok zaman geçtikten sonra öğrendiğim pazarlamacı bir blog yazarı. Çok öncelerden birkaç yazısını okumuştum fakat takipçisi oluşum yakın zamana dayanıyor. Misafir Blogculuk etkinlikleri sayesinde sıkı takipçisi oldum. Pazarlama sırları ve satış yöntemleri üzerine çok güzel, bilgilendirici yazılar yazıyor. Blogunu “Pazarlama Sanatı”nı sergilediği bir tezgah olarak görüyorum. Okuyanların mesleki alanda yükselmelerini sağlayabilecekleri kişisel olarak gelişebilecekleri bir blog.

Suskumru
Blogunun isminden yola çıkacak olursam benim gibi balık burcu olduğu şeklinde bir tahminde bulunurdum. Çağrı Mustafa Alkan kısaca Çağrı Abi diyorum ben ona, öncelerden çok güzel yazılar yazıyordu. Evet, önceler. Şimdi yazmıyor. Yoğun bir programı var sanırım. En kısa zamanda bloguyla kucaklaşıp bizlere bir selam çakmasını çok istiyorum fakat blogundan önce tabiki kişisel yaşamına öncelik vermeli. Son zamanlarda blogunda gördüğüm tek güncellik temayı değiştirip tanıtım yazıları yayınlaması oluyor. Dediğim gibi her şeyin bir vakti olduğu gibi Çağrı Abinin de bloguyla kucaklaşma zamanı gelecektir. Ha Çağrı Abinin oyuncu olduğunu, dizilerde oynadığını ve çok güzel bir kitap zevki olduğunu da söylemeden geçmeyeyim.

Usluer
İsmail Usluer, uzun zamandır takipçisi olduğum bloglardan. Kimi zaman siyasi yazar kimi zaman daha farklı. Ama son zamanlarda kişisel yazılar yazmıyor eskisi kadar. Sebebi benim de aynı dertten muzdarip olduğum kimlik sorunu. Kimlik sorunu derken, site isminde adının geçmesi, siteye girildiğinde ha bu yazıyı İsmail yazmış diyebiliyor olmak. Kullandığı temaları hep beğenmişimdir, tema zevki gerçekten güzel.

Yemre
Kendisinden yaptığı tasarımlar sayesinde haberdar oldum. Ve bir ara blogunu incelediğimde yazıları gerçekten dikkatimi çekti. Siyasi ve eleştiri içerikli yazılar yazıyor. Takip ettiğim bloglardan. İsminin Yunus Emre olduğunu tahmin ediyorum. Ama dediğim gibi sadece bir tahmin. Site ismini de yazıları kadar beğeniyorum. Yemre… Hoş gelmiyor mu kulağa?

HGT
Tam olarak hangi alanda yazdığı hakkında yorum yapamam. Çünkü bir noktaya odaklanmış bir şekilde yazmıyor. Ne Yapılmalı? diye önceleri benim de niyetlendiğim güzel bir projesi var. Takip ettiğim blog yazarlarından birisi Hakkı Gürkan Tüçel.

Burak Göç
Sıkı bir takipçisi olmasam da arada bir girer okurum. Yazılarına farklı bakış açılarıyla yaklaşıyor ve bu da benim dikkatimi oldukça çekiyor. Seviyorum böyle yazıları. Rahat ve güzel bir üslubu var. Ayrıca hakkımda sayfasını da beğeniyorum. Kendisine şiir yazmış 😀

Okuduğum bloglar bu kadar değil tabiki. Çok sık girip, acaba yeni bir şeyler karalamış mı diye bir baktığım bloglar. Şuan aklıma gelenler bunlar. MİMcilik gelenek ve göreneklerine göre gelen mim, bir başkasına paslanır. Çevremdeki blog yazarlarına baktım da ilk aklıma gelenler daha önce bu konuda mimlenmişler zaten.

Bi’ çay koyayım kendime…
Hah buldum!
Sezer Abi, Ubeydullah ve Furkan
Bu üç ismi mimledim ben de…
Şimdi onlar düşünsün 😀

18 Comments

 1. Mehmet CABAR 14 Eylül 2014 Reply
  • Mustafa 14 Eylül 2014 Reply
 2. Kerim Potuk 14 Eylül 2014 Reply
  • Mustafa 14 Eylül 2014 Reply
   • Kerim Potuk 14 Eylül 2014 Reply
 3. Hızlı Adam 15 Eylül 2014 Reply
  • Mustafa 15 Eylül 2014 Reply
 4. HızlıAdam 16 Eylül 2014 Reply
 5. HGT 16 Eylül 2014 Reply
 6. yemre 16 Eylül 2014 Reply
  • Mustafa 16 Eylül 2014 Reply
 7. Burak Göç 13 Mart 2015 Reply
 8. Muaccel 2 Mart 2016 Reply
  • Mustafa Türk 2 Mart 2016 Reply
 9. Milli Piyango 28 Temmuz 2016 Reply
 10. esenyurt mobilya mağazaları 1 Ağustos 2016 Reply
 11. kayseriwebs 22 Mart 2017 Reply

Leave a Reply

Karanlıkların Üzerinde Kutlu Bir Doğum
Buruşmuş Kağıt Topları
No Preview
Seve Seve
No Preview
Uyanış #Derinlerin Gölgesi – 6