Selamün Aleyküm Dünya

13 Kasım 2013 12 0

turist-omerSelamün aleyküm bloğum ve vaktini bu selamlaşma yazısını okumaya ayıran değerli gelecekteki takipçiler (: Bloğumu açtığımda Hello World! yada başka bir deyişle ‘Merhaba Dünya!‘ başlıklı ilk yazısını bu şekilde değiştirmek istedim. Zaten oldum olası sevemedim bu lafı, hiç sıcak gelmiyor bana. Bugüne kadar açmış olduğum tüm wordpress sitelerindeki bu ilk yazıyı siliyordum. Bu sefer hem farklılık olsun hem de kişisel blog olduğu belli olsun diye düzenlemekle yetindim (:

Bloğumu mustafaturk.com şeklinde açmayı çok istiyordum. Lakin başka bir adaşımız siteyi benden hızlı davranıp almış, ne diyelim canı sağolsun (: Bu adaşımla iletişime geçip site adresini satın almayı düşündüm ama cevap alamadım yada yanlış bir iletişim kanalını kullandım bilmiyorum. Durumun böyle olması beni üzdü, çünkü kişisel bir bloga en iyi gidecek isim yazarın kendi ismidir. Neyse 2 hafta kadar bir karar verme sürecim oldu. Bu sürecin nasıl bir karın ağrısı olduğunu daha önce site açmış kişiler bilirler. Çok değerli arkadaşlarım ve büyüklerim sayesinde büyük bir liste oluşturdum. Ama liste de ne liste görmeniz lazım… Karacaoğlan, bendendökülenler, Türkoloji, Türkün yeri, Türkün gıdası gibi gibi çok farklı bir listeydi (: Hepsine çok teşekkür ediyorum… Baktım işin içinden çıkış yok ben de madem mustafatürk ü alamıyorum türkmustafa yı alayım dedim ve aldım, konu kapandı.

Bloğun isminden ziyade, bu blogda nelere yer vereceğimden bahsetmek istiyorum. Öncelikli amacım, yazmış olduğum farklı türlerden yazıların derli toplu durması için bloğumu açıp bundan sonra burada yayınlamak istedim. Bugüne kadar en büyük pişmanlıklarımdan olan kitap okuma’ma alışkanlığımı yenmeye çalışıyorum. İlgimi çeken türlerde kitaplar okumaya başladım. Okuduğum kitaplar hakkında yorumlarımı ve kitabın içeriğinden bahsettiğim yazılar da yayınlayacağım. Hakkımda sayfasını okuyanların da bildiği gibi (şair burada hakkımda sayfasının okunması gerektiğini belirtmek istiyor 😀 ) bilgisayar mühendisliği bölümünde ingilizce hazırlık okuyorum. İngilizcemi writing alanında geliştirmek için ingilizce yazılar da yazacağım. İlerleyen zamanlarda da alanımla ilgili öğrendiğim yeni bilgileri, yazdığım programları, projelerimi burada yayınlamayı düşünüyorum. Yapacaklarımdan aklıma gelenler şuan için bunlar, aklıma gelmeyenleri de gördüğünüzde zaten haberdar olursunuz (:

Yazıyı daha fazla uzatıp da sıkmak istemiyorum. Selam olsun değerli sizlere, dua ile…

Tags: selamün aleyküm, selamün aleyküm blog, selamün aleyküm dünya Categories: Blog
share TWEET PIN IT SHARE share share
Mustafa Türk

Selam olsun diyerek başlıyorum yazmaya. Yazılarımdan birkaçını okumuşsanız kafanızda bir Mustafa resmi canlanmaya başlamıştır. Silüet demek daha doğru olabilir aslında. Kütahya’nın dehşetli soğuklarının olduğu bir kış vaktinde gece yarısı doğmuşum. Geceye olan sevdamın kaynağı bu noktaya dayanıyor olabilir. Ve bu yazının devamı okunmak istenmiş olabilir. Devamı...

Yorumlar
 1. -

  Hayırlı olsun musti blogun.Yazdığın yazıları takip etmeye çalışacağım.Ayrıca kitap okuma konusuna gelirsek ne tarz kitaplardan hoşlandığını belirtirsen 2-3 kitap önerebilirim 🙂

  1. -

   Volkan teşekkür ederim, belirli bi tarzım yok aslında. sen önerilerini yaz bana ben aralarından seçeyim (:

 2. -

  hayırlı uğurlu olsun, faydalı olacağına inanıyorum, her zaman içindeki sesi dinlemeye devam et, kolay gelsin (:

  1. -

   teşekkür ederim Azizim (:

 3. -

  Finally… Congratulations!

  1. -

   Really, thank you (:

 4. -

  Ve aleyküm selam. Selam almak farzdır unutma.

  1. -

   tamam.

 5. -

  mustafa hayırlı olsun anonim seni takip edecektir her daim

  1. -

   Anonim mi, hoş geldin hacım. Anonim candır 😉

 6. -

  Whatsapp durumunda gördüm blogunu kardeşim 🙂 sanırım biraz geç kalmışım selamını almak için…ve Aleyküm Selam diyeyim…

  Gelecekte başarılı bir mühendis olacağını düşünüyorum inşaallah yanıltmazsın beni 🙂

  1. -

   Şafakcım eyvallah sağolasın, inşallah.. (:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir