Pronet İle Her Zaman Her Yerde Güvenlik

Mustafa Türk

Pronet sadece evinizi, işyerinizi ve sevdiklerinizi korumakla kalmıyor, ev ya da işyerinizin dışında olsanız bile sunduğu Pronet Panik Butonu hizmetiyle güvenliğinizi sağlıyor.

Ev ya da işyerinizin dışında da kullanmak üzere kolayca telefonunuza indirebileceğiniz Pronet Panik Butonu çok önemli bir ihtiyaca cevap verirken ücretsiz olmasıyla da dikkat çekiyor.

Pronet Panik Butonu Mobil Uygulaması nasıl çalışıyor?

Pronet Panik butonu kullanmak için öncelikle telefonunuza ücretsiz uygulamayı indirmeniz gerekiyor.

İki yakınınızı belirleyip bir tehlike anında onlara SMS atılmasını istiyorsunuz.
Butonu kullandığınızda seçtiğiniz iki kişiye SMS ile nerede olduğunuz bildiriliyor ve ardından bilgi almak için Pronet Alarm Haber Alma Merkezi sizi arayarak iletişim kuruyor, gerekli olması halinde bulunduğunuz konuma yardım gönderiyor.
Uygulama ücretsiz olmasının yanı sıra Pronet kullanıcısı olmanızı da gerektirmiyor.
Güvenlik sistemleri denince artık alarm ve kamera sistemlerinden akıllı kilitlere ve prizlere kadar uzanan çok geniş bir dünyaya adım atılıyor ve aldığınız önlemler sizin için neredeyse hayatınızın her alanında güvenliği bir konfor olmaktan çıkarıyor.

Pronet başka hangi ihtiyaca cevap veriyor?

Pronet her zaman olduğu gibi sadece sizin güvenliğinizi sağlamakla kalmayıp sevdiklerinizin de güvende olması için çalışıyor. Yaşlı ve kronik sağlık problemi bulunan sevdikleriniz varsa onların güvenliği için de elektronik güvenlik sistemlerinin sunduğu imkanlardan destek almak mümkün.

Ev alarm sistemine entegre olarak çalışan Panik Butonu yaşlı, hasta ve yakınlarının hayat kalitesini oldukça yükseltiyor. Telefon uygulamasından farklı olarak yanınızda taşıyabileceğiniz yatağınızın yanı başına koyabileceğiniz bu butonu kullanarak alarm sistemini harekete geçiren yaşlı ve hastalar hemen yardım çağırabilirken, sizin de aklınız güvende olmalarını sağladığınız için onlarda kalmıyor.

Şehirleşmenin doğurduğu güvenlik ihtiyaçlarına Pronet ile cevap bulmak mümkün

TUİK verileri 2011 – 2015 yılları arasında 65 yaş üstü yalnız yaşayanların sayısının yüzde 45 artarken evlerin ortalama nüfusunun yüzde 20 oranında düştüğünü gösteriyor ve bu rakamlar seneler geçtikçe artıyor.

Şehirleşmenin artışı ile giderek daha fazla kişi yalnız yaşamaya başlamasının diğer nedenleri arasında çalışma koşulları ve kadınların işgücüne katılımı gibi sebeple de sayılabiliyor.

Geniş aile yapılarının değişmesi dolayısıyla eskiden her an aileden biriyle bir arada olan yaşlı ve bakıma muhtaç kişiler artık gün boyunca evde yalnız kalabiliyor. Bu durum sizin aklınızı onlar da kaldığı için onların ise yalnız kalmaları gerektiği için bütün ailenin yaşam kalitesini düşürebiliyor. Oysa Pronet kullanarak sevdiklerinizin güvenliğinden emin olmak için elektronik güvenlik sistemlerinin sunduğu çözümlerden faydalanabilir ve siz de kendi hayatınıza konsantre olabilirsiniz.

Elektronik güvenlik sistemleri denilince insanların aklına sadece hırsızlığa karşı koruyan sistemler gelse de aslında artık güvenlik siztemleri çok daha geniş bir alanda hizmet veriyor.

Kronik hastalık ve yaşlılık hallerinde ya da acil sağlık ve panik hallerinde yardım istemeyi de mümkün kılan bu sistemler harekete geçirildikleri anda gereken yardımın en hızlı şekilde yönlendirilmesini sağlıyor.

Bu amaca yönelik en sık kullanılan ürün ise Pronet Panik Butonu

Yaşlı ve hasta yakınlarının aklı sevdiklerinde kalmıyor

Üyeleri arasında yaşlı, bedensel engelli ya da diyabet, epilepsi gibi kronik sağlık problemleri bulunan aileler tarafından yoğunlukla tercih edilen Panik Butonu, yaşlı ve hasta yakınlarının akıllarının onlarda kalmamasını sağlarkenkendilerinin de evdeyken daha güvenli hissetmelerini sağlıyor.

10 saniyede çağrınıza dönüş alıyorsunuz

Panik butonu kullanıldıktan 10 saniye sonra Haber Alma Merkezi kişiye ulaşıyor, bu hizmetin daha faydalı olabilmesi için tercih ettiğiniz Panik Butonunun bir Alarm Haber Alma Merkezi’yle iletişimde olması çok önemli.

Pronet Alarm Haber Alma Merkezi, 365 gün 24 saat kesintisiz hizmet verirken tek tuşla gönderilen sinyale 10 saniye içinde geri dönüyor.

Gerekli hallerde ya da tercihe göre, sinyalin geldiği adrese polis, ambulans veya itfaiye gönderiliyor veya aile üyelerine haber iletiliyor.

Pronet Panik Butonu, boyuna kolye, bele kemer üstüne veya kola saat gibi takılabiliyor ve evin her yerinde, her an kişinin yanında oluyor, istenilen sayıda satın alınabiliyor. Üstelik kişiye özel sağlık sorunu sisteme daha önceden kayıt ettirilmiş ve aksiyon önceden belirtilmiş ise yardım çok daha hızlı bir şekilde alınabiliyor.

Detaylı bilgi için https://www.pronet.com.tr‘yi ziyaret edebilirsiniz.

2013 yılından beri 'bi çayyaş daha...' sloganıyla blog yazıyorum. Yazdığım yazıların türü edebiyatta deneme kategorisine giriyor. Bilgisayar Mühendisiyim ve IOS Geliştirici olarak çalışıyorum. Yürümeyi ve farklı mizaçtaki bitkileri bir araya getirip çay denemeleri yapmayı seviyorum...Devamı

Yorumlar