Bloğuma hoşgeldiniz diyerek başlıyorum yazmaya. Yazılarımdan birkaçını okumuşsanız kafanızda bir Mustafa resmi canlanmaya başlamıştır. Silüet demek daha doğru olabilir aslında.

soguk-bir-kis-gunuKütahya’nın dehşetli soğuklarının olduğu bir kış vaktinde gece yarısı doğmuşum. Geceye olan sevdamın kaynağı bu noktaya dayanıyor olabilir. Kütahya’da doğduğumu belirtmiştim, hayat hikayemin 89%’lük bir kısmı da Kütahya’da geçiyor zaten. Bu 94 sayfadan oluşan Kütahya günlüğümün içerisinde ön plana çıkan, önemli sayfa diye sağ alt köşesini kıvırdığım sayfalarda şunlar yer alıyor;

cayyasin-hatira-defteri# İçimde keşfedilmeyi bekleyen, o zamanlar kendim de keşfedemediğim ama keşfetmem gereken özelliklerim olduğunu düşündüğüm bir garip ilk ve orta okul yaşamı.
# Oyunda topun ilk defa elime geçişi, şut çekip topu taca atmam. Buna kendi takımımdaki kaleciyi çalımlamaya çalışmak, kola şişesini top sanmak yada saçma bir deneyim de denebilir. Keşke o zamanlar telefon sahibi olmasaydım dediğim bir sayfa yani.

# Flulaştırılmasını çok istediğim başlığında “en utandığım” yazan bir sayfa.

# Kendimi bilgisayarımın USB portundan şarj ettiğim, başlarında daha az başarılı, sonlarına doğru derslerime önem verdiğim, güzel hatıraların olduğu lise dönemi.

# Yine lise döneminde olmasına rağmen yepyeni bir sayfada gelişen bir olaylar dizisi, hatta olmayanlar dizisi de denebilir.

Sayfaların hepsinin içeriğinden bahsedip de sıkmak istemiyorum. Çok hareketli, canlı sayfalar değiller çünkü (:

Kalan 11%’lık kısım ise üniversite hayatım. Kütahya dışında, İstanbul’da geçen zamanlarım olduğu için ayrı bir yüzdelik dilime sahip.
# Kendi güneşimi görüş zamanlarım diyebilirim.
# Ev arkadaşımın öncülük ettiği, kitap okuma sevgisini kazandığım zamanlardır.
# Hayatımın bazı ilklerini gerçekleştirdiğim, önceki yaşantıma göre çok farklı imkanlara sahip olduğum günler.
# İstanbul’da öğrenciliğin paha biçilmez bir şey olduğunu anladığım, öğrencilik 10 yıl olsun İstanbul’da olsun dediğim sayfalar.
dizi-manyagi# Önceki yaşamımda sınavlara çalışma gibi bir alışkanlığım olmadığı için, vizelerden finallerden önce Yatış tabirini sıkça uyguladım yani yatak üzerinde, yere paralel olarak durduğum elimde hava soğuksa sıcak çay, hava sıcaksa soğuk çay olduğu ve daha önce hiç sevmediğim ama o zamanlar hastası olduğum dizileri izlediğim günler geçirdim. Daha önce bu anımı tasvir eden bir fotoğraf da paylaşmıştım bloğumda. Ve o dönemlerde attığım bir tivit te şuydu.

Hayat defterimden bazı sayfalar bu şekilde. Biraz da kendimden bahsetmem gerekirse çok sevdiğim Kütahya Ali Güral Lisesi’nden mezun oldum. Marmara Üniversitesi’nde Bilgisayar Mühendisliği bölümünde ingilizce hazırlık okudum. Şuan bilgisayar mühendisliği bölümü 3. sınıf öğrencisiyim.

Robot sektörüne olan ilgim ve hevesim dolayısıyla, sektöre daha yakından bakabilmek adına MUFE Robotics takımına girdim. Bu takımda 4 kişilik bir çalışma grubum var. Arama kurtarma alanında robotik çalışmalar yapıyoruz.

kiz-kulesinden-bir-kareKişiliğim hakkında konuşmaktan pek hoşlanmıyorum. Karar alacağım zamanlarda mantığımla değil, hislerimle karar alıp, uyguluyorum. Çünkü mantık, matematik demektir. Matematikse belirli bir kesinliğe sahiptir. Doğrular doğrudur, yanlışlar yanlıştır.

Ben belirli sonuçlarla belirlenmiş bir hayatı yaşamayı sevmiyorum ve istemiyorum. Hislerimle hareket ediyorum çünkü o ana göre yaşamaya çalışıyorum. Kendi doğrularım ve yanlışlarım o an şekilleniyor.
yol-haritasiBugün doğru olduğuna inandığım bir şeye yarın yanlış diyebiliyorum. Kısacası seyahat ederken resimlerle süslenmiş bir haritaya uyup bir adım sonra neyle karşılaşacağımı bilmek yerine yanıma harita almayıp, parmağımı ıslatıp rüzgarla yön tespiti yaparak, güzel kokuların geldiği yönlere saparak seyahat etmeyi seviyorum. Belki A şehrinden B şehrine oradan da C şehrine gidememiş olabilirim ama D kasabasını keşfetmiş oluyorum.

Sizi sıkıcı benle sıkmak istemediğim için renklendireyim istedim. Umarım uzun ve sıkıcı bir yazı olmamıştır.

Hakkımda merak ettiğiniz herhangi bir şey olursa sorabilirsiniz. Selametle (:
– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –
facebook: mstf.turk
twitter: mustitrk
instagram: mustitrk
google +: mustafa türk
mail: mustafaturk43 [ at ] gmail [dot] com
– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –