Jotform İletişim Formu Kandır, Candır…

Gün geçtikçe internetteki bilgi sayısı katlanarak artıyor ve buna web siteleri, bloglar da eşlik ediyor. Hergün yeni yeni bloglar açılıyor. Arkadaşlarıma, yakınlarıma da tavsiye ettiğim gibi herkese tavsiye ediyorum blog yazmayı. Blog yazmanın bizlere sayılamayacak kadar çok katkısı var. Blog yazalım, yazdıralım, yazmaya teşvik edelim ama şimdilik bu katkılarını bir kenara bırakalım.

Geçen hafta blogumun iletişim sayfasında ve sağ alt taraftaki selam yolla kısmında kullandığım iletişim formları hata vermişlerdi. Geçici bir hatadır, düzelir dedim ve fazla önemsemedim. 2 gün sonra da sorunun devam ettiğini görünce Jotform (Form oluşturma servisi) hesabıma giriş yapıp formlarımı bir kontrol edeyim dedim ve giriş yapamadım. Hesabım suspend edilmiş yani askıya alınmış. Jotform destek ekibine mail gönderdim. Neden hesabımı askıya aldıklarını, bir sorun olup olmadığını sordum.

Bu arada şunu da belirteyim ben Jotform’un ücretsiz servisini kullanıyorum. Bir de ücretli servisleri var, sanıyorum daha üstün imkanlar sağlanıyor. Kullanmadığım için bilemiyorum.

Aradan birkaç saat geçti ki destek ekibinden gelen cevap şöyleydi:

Sistemimizde yapılan otomatik taramalar sonucu sizin sitenizden kaynaklanan bir hata tespit edildi ve bu yüzünden hesabınız otomatik olarak askıya alınmış. Hemen hesabınızı aktive ediyorum. Sebep olduğumuz aksaklıktan ötürü çok özür dileriz.
Ashwin
Jotform Destek Ekibi

Teşekkür maili gönderdikten sonra da tekrar özür dileyip, herhangi bir sorun yaşarsanız hemen bize iletin diye cevapladılar.

Burada dikkat çekmek istediğim nokta, benim sitemden kaynaklanan bir hata yüzünden beş kuruş para vermeden iki senedir mükemmel bir hizmet alarak kullandığım hesabım askıya alınıyor olmasına rağmen özür dileyip, çok nazik davranmaları, tam destek vermeleri. Bu destek maili sürecinden sonra da hem buradan teşekkür etmek için hem de sizlere Jotformu tavsiye etmek için bu yazıyı yazıyorum.

jotform-iletisim-formu-olusturmaJotform sitesine girdiğinizde sağ üst köşeden üye olup hemen bir form oluşturabiliyoruz. Form oluştururken kullanabileceğimiz onlarca farklı şablon var fakat bunları beğenmezsek kendi istediğimiz gibi formumuzu dizayn edebiliyoruz. Arayüz açısından hiçbir sıkıntı yaşamayacağınızı temin edebilirim. Çok basit bir arayüze sahip.
Wordpress, Joomla yada herhangi bir bloglama sisteminde çalışır diye bir kısıtlaması yok. Her platformda kullanabilirsiniz. Formu oluşturduktan sonra kaydediyoruz ve bize isteğimize göre embed kodu, javascript kodu, html kodu gibi farklı şekillerde kodlar veriyor. Bu kodlardan hangisi bizim sitemize uyuyorsa onu alıp nerede görünmesini istiyorsak yapıştırıyoruz.

İletişim formundan mesajı gönderdikten sonra, benim formlarımda da olduğu gibi bir teşekkür sayfası oluşturabiliyoruz yada istediğimiz herhangi bir sayfaya yönlendirme yapabiliyoruz.

İletişim formundan gönderilen mesajlar Jotform hesabımızın gelen kutusuna düşüyor. Buradan direkt olarak gelen mesajları cevaplayabiliyoruz. Yok ben hergün hergün Jotform hesabımı kontrol edemem, zor gelir derseniz aynı şekilde mail adresinize de gönderiliyor bu mesajlar. Mail hesabınızdan direkt yanıtladığınızda cevabınız formda belirtilen mail adresine gönderiliyor.

Daha önce Contact Form 7’yi kullanmıştım. Çok sık hata verdiği için, mesajların gönderilemediği için kaldırdım ve Jotform İletişim Formu kullanmaya başladım. Gerçekten kaliteden ödün vermeyen bir iletişim formu servisi.

Nasıl çalıştığını görmek isterseniz sağ aşağıdaki selam yolla kısmından bana bir selam yollayabilirsiniz yada iletişim sayfasından mesaj gönderebilirsiniz (: Eğer memnun kalır da Jotform kullanmaya karar verirseniz üye olmaktan tutun da form oluşturmaya, sitenize eklemeye kadar her türlü sorunuzu bana çekinmeden sorabilirsiniz.

11 Comments

 1. Enes İLHAN 26 Temmuz 2014 Reply
  • Mustafa 26 Temmuz 2014 Reply
 2. Srgz Blog 27 Temmuz 2014 Reply
 3. Mehmet.C. 1 Ağustos 2014 Reply
  • Mustafa 2 Ağustos 2014 Reply
 4. elif 4 Mayıs 2016 Reply
  • Mustafa Türk 4 Mayıs 2016 Reply
 5. Molinaropa 3 Ocak 2017 Reply
 6. Nazsn 14 Haziran 2017 Reply
  • Mustafa Türk 14 Haziran 2017 Reply
 7. AnnieSic 23 Temmuz 2017 Reply

Leave a Reply

Karanlıkların Üzerinde Kutlu Bir Doğum
Buruşmuş Kağıt Topları
No Preview
Seve Seve
No Preview
Uyanış #Derinlerin Gölgesi – 6