Herkes Tarafından Mutlaka Kullanılmış Olan 10 Kalem

16 Kasım 2016 25 0

Kalemler hayatımızın her bölümünde asla vazgeçilmezler listesinde hep yer almayı başarıyor. Farklı zamanlarda, farklı amaçlar için kullandığımız bu kalemler zamanla kullanım amaçları ile birlikte anılır hale geliyor. İşte herkesin elinden geçen ve görür görmez nerede, ne amaçla kullanıldığını hemen hatırlayacağınız o efsane kalemler.

1- Tükenmez Kalemin En Yaygın Versiyonu

reql71

Tükenmez kalemin çok sayıda kişi tarafından ortak kullanıldığı tüm alanlarda, karşınıza işte bu tükenmez kalem çeşitleri çıkar.Özellikle iddia bayilerinin, bakkalların ve kargo firmalarının olmazsa olmazı olan bu sarı tükenmez kalemler o kadar uzun süre kullanılır ki, mürekkebi bittiğinde mutlaka bir şaşkınlık yaşatır. Gözatmak için http://www.avansas.com/tukenmez-kalemler.htm buradan buyrun.
 

2- Herkesin Heves Ettiği Çok Renkli Kalemler

6304_buyuk_1

İlk olarak mavi ile kırmızı rengi bir arada sunan, zamanla siyah ile turuncu rengin eşlik ettiği 4 renkli tükenmez kalem herkesin bir dönem heves ettiği bir tasarıma dönüştü. Bu kalemlere ilgi o kadar büyüktü ki, 16 renk seçeneğine ulaşması ve haliyle tutulamayacak kadar kalınlaşması uzun sürmedi.

 

3- Gökkuşağını Bile Kıskandıran Kalem Seti

0000000277901-1

İstisnasız herkesin mutlaka eline alarak yazma şerefine mazhar olduğu, ajanda kullanımını da renklendiren Stabilo setleri unutmamak lazım. 8 renkten 30 renge kadar uzanan geniş renk skalası, gökkuşağını dahi kıskandırıyor.

 

4- Uçlu Kalem Markalarının Lideri Faber Castell

0e9f81773740e5f3c93f79378c0ec604
Okul yıllarında tanıştığımız ve kalitesiyle ün salmış Faber Castell marka kalemler de herkesin elinden geçmeyi başaran bir diğer efsane. Üniversiteye hazırlanırken kim bu kalemleri kullanmamış olabilir ki?

 

5- Mürekkep Yönünden Bonkör Tükenmez Kalemler

ax4qkr

Parmak uçlarında minik mürekkep lekesi bırakabilen ve hatta tükenmez kalem lekesi ile tanışmamızı sağlayan kalemler de efsane olmayı başardı. Özellikle dönem ödevlerini hazırlarken her an kağıda leke bırakacak korkusunu hala yüreğimizde hissediyoruz.

 

6- Her Eve Lazım Olan Kalemler

pensan-ofispen-tukenmez-kalem-mavi-60li-1478-20-b

Kırtasiyeye girince karşılaşmaktan kurtulamadığımız, renkli olmasa da her evde bulundurulan mavi kapaklı bu kalemlerin de kullanım alanı bir hayli geniş.

 

7- Titiz Defter Kullanımının Olmazsa Olmazı İğne Uçlu Kalemler

pe7vma

Gayet titiz bir defter kullanımı için en yaygın tercih pilot kalemler oluyor. İğne gibi uçları ile saygınlığı ve prestiji hak ediyor.

 

8- Nam-ı Diğer “Basmalı Kalem”

rotring-tikky-versatil-kalem-333-29-b

Uçlu kalemler eğitim hayatının vazgeçilmezi. Onlar bir anlamda ilkokuldan ortaokula geçişin bir simgesiydi herkes için. Uçlu kalem kullanmadım, hayatımda hep kurşun kalem kullandım diyen bir kişiyi bulmak imkansız diyebiliriz.

 

9- Ucu Açılmamış Kurşun Kalemler

dscn1629

Ucu küt olan ve ilk açma keyfini yaşatan kurşun kalemler de efsane kalem kategorisine girmeyi hak ediyor.

 

10- Çizme Keyfini Şahlandıran Fosforlu Kalem

jbezzr
Uzun bir dokümanı incelerken sadece önemli noktaları renkli fosforlu kalemler ile işaretlemek ve ikinci tekrarınızda sadece bu işaretli kısımları okumak büyük bir keyif. Gereksiz zaman harcamadığınıza önce kendinizi inandırmış oluyorsunuz. Rengarenk fosforlu kalemlere ihtiyacınız varsa Avansas Fosforlu Kalemler kategorisinde bol miktarda çeşit olduğunu hatırlatalım.
 
 
 

Categories: Genel
share TWEET PIN IT SHARE share share
Mustafa Türk

Selam olsun diyerek başlıyorum yazmaya. Yazılarımdan birkaçını okumuşsanız kafanızda bir Mustafa resmi canlanmaya başlamıştır. Silüet demek daha doğru olabilir aslında. Kütahya’nın dehşetli soğuklarının olduğu bir kış vaktinde gece yarısı doğmuşum. Geceye olan sevdamın kaynağı bu noktaya dayanıyor olabilir. Ve bu yazının devamı okunmak istenmiş olabilir. Devamı...

Yorumlar
 1. -

  Kardeşim, blogunda başarılar dilerim…

 2. -

  2.kalemden onlarca alıp bozmuşluğum var 😀

 3. -

  Benim çocukluğumda en havalı kalem Rotring’di 🙂 aynı zamanda çok sağlamdı…

 4. -

  harika bir yazı olmuş keyifle okudum teşekkürler elinize emeğinze sağlık.

 5. -

  faberler zengin kalemiydi 🙂 pahalı kalemlerdendi vaybe zaman çok çabuk akıp gidiyor kardeşim kalemine sağlık

 6. -

  Harika bence bu makale

 7. -

  Bu kalemlerin hepsini denedim. 😂

 8. -

  Faber tabiki de, en çok sevdiğim kalem.Diğer kalemler yarı yolda bırakıyordu.

 9. -

  Ofis ortamında 1 ve 6 candır.Karalama yaparken bile onlar kullanılır silinmiyor olsalar bile 🙂

 10. -

  Listede Rotring varsa açılın derim :D. Çoğunu da kullanmaya devam ediyorum özellikle rotring diğer adıyla zengin kalemi.

 11. -

  Ofis ortamında 6. resimdeki tükenmez kalemi almayanı dövüyorlar dersek yeridir 🙂 İş yerlerinin vazgeçilmezi 1 ve 6 olsa da benim favorim 7 numara. 1 ve 6 ‘nın tükenmez kalem olmak dışında diğer ortak özelliği çok kolay kaybolmaları 🙂

 12. -

  güzel paylaşım olmuş jeneratörle ilgili birşeylerde paylaşırmısınız

  1. -

   Yeter ki sen iste, vantilatör de paylaşırım, jeneratör de, karbüratör de.

 13. -

  6 numaralı resimdeki tükenmez kalemi kırtasiyeden daha dün satın aldım 🙂 Bu konudaki resimlerde olmasa da rotring pilot kalemi de es geçmemek lazım. Kahvrengi ve mavi pilot kalem denildiğinde ilk akla gelen kalemler 🙂

 14. -

  Bahsi geçen kalemlerin neredeyse hepsini kullandım kimini okul yıllarında kimini ise okul hayatından sonraki dönemler de kullandım.

 15. -

  4 numaradaki Faber Castell uçlu kalem eskiden öyle herkeste bulunmazdı. Geçmişte epey pahalıydı diye hatılıyorum. Uçlu kalemin tutacak bölümü eli yorulmasını cidden önlerdi. 90’larda ilköğretim ödevleri yaz yaz bitmezdi 🙂 Güzel inceleme konusu olmuş teşekkürler.

 16. -

  2 ve 10 hariç diğer tüm kalem modellerini satın almışlığım var. 6 numaradaki pensan tükenmez kalem ile 4 numaradaki faber castell uçlu kalemi iş yerinde her gün kullanıyorum 🙂

 17. -

  Bu kalemlerin hepsini denedim ama son madde olan onuncu maddeyi denemedim. 🙂

 18. -

  Bizim zamanımızda rotring vardı rotring kalemin varsa zengindin 🙂

 19. -

  ahh eski zamanlara gittim resmen halada kullandığımız kalemler yazı için teşekkürler.

 20. -

  1. kalem iddaa bayisi kalemi oldu. Her iddaa bayisi onlar ile çalışıyor. ama bir kalemi unutmuşsunuz. Yumurtlayan kalem eksik listede 😀 herkes hatırlayacaktır 17 veya 15 ucu olan içinden biri kaybolduğu zaman işe yaramayan efsane kalemler nasıl unutulur. 😀

 21. -

  Bize nostalji yaptırdınız. Teşekkürler 🙂

 22. -

  hepsinide kullandım 🙂

 23. -

  herbirinden de kullandım (: yaşlandık.

 24. -

  biraz nostaljik bir gezinti oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir