Çamaşır Makinesi Yerinden Oynamaya Başladı

Mustafa Türk

Günümüzde çamaşır makineleri gündelik hayatın önemli birer parçası haline geldi. Evdeki tüm tekstil ürünlerinin ve çamaşırların elde çıkılamayacak su sıcaklıklarında en uygun koşullarda, düşük su tüketimiyle yıkanabilmesine yardımcı olması nedeniyle oldukça yoğun kullanımı bulunuyor. Özellikle de her evin en temel gereksinimlerinden birisi haline gelen çamaşır makineleri yüksek devir kapasitelerine sahip olan teknolojik ürünlerdir. Bu durumda çalışması sırasında yüksek bir kuvvetin meydana gelmesine neden oluyor. Ancak stabil denge kabiliyeti ile çamaşır makinelerinin bu kuvveti karşılayabilmeleri mümkündür. Buna karşın bu dengeyi sağlayan parçalarda kullanım hatasından veya yoğun kullanımdan gibi farklı nedenlere bağlı olarak ortaya çıkan sorunlar, makinenin yerinden oynamasına neden olur. Çamaşır makinelerindeki en ufak bir yerinden oynama için dahi mutlaka Arçelik Servisi merkezine başvuru gerçekleştirilmesi gerekir.

Çamaşır makinesinde meydana gelen yerinden oynama problemine ilişkin olarak Teknik Servis Rehberi merkezinin uzman teknisyenleri tarafından hızlı ve etkin yanıtlar sağlanıyor. Çamaşır makinesinin gelişmiş teknolojisine uygun ekipmanlar ile denge sorunlarına neden olabilecek parçalarda gerekli kontrolleri yerinde sağlamaktadır. Çamaşır makinesi kazanının kuvvetini karşılayamayan kazan askısı ve amortisör parçalarındaki işlev kayıpları bu soruna neden olabilir. Çamaşır makinesindeki bu ilgili parçaların kontrol edilmesinin ardından uzman teknisyenler tarafından tespit edilen parçalara ilişkin olarak gerekli olan onarım işlemleri yerinde gerçekleştirilmektedir. Özellikle de bu tip parçalarda meydana gelen arızalanmalara yönelik olarak uzman teknisyenler tarafından direkt olarak parça değişimi uygulanır. Çünkü onarımlar geçici çözümler oluşturabileceği gibi daha düşük maliyet oluşturuyormuş gibi görünse de çok kısa zaman dilimlerinde tekrar tekrar arızalanarak, maliyetlerin katlanmasına neden olur.

Bu yüzden Demirdöküm Servisi merkezi uzman teknisyenleri tarafından parça değişimleri doğrudan uygulandığı gibi aynı zamanda da çamaşır makinesindeki parçaları sadece orijinal yedekleri ile değiştirmektedir. Bu şekilde çamaşır makinesinde ortaya çıkan teknik arızanın tamamen kaliteli ve aynı zamanda da uzun vadede ekonomik bir şekilde giderilebilmesi mümkün oluyor. Günümüzün gelişmiş teknolojilerini etkin bir şekilde çamaşır makinesi servisi hizmetlerinde kullanan servis merkezinin, iletişim numaraları 7/24 hizmet verdiğinden her ihtiyaç duyulduğunda profesyonel destek alınabiliyor.

Selam olsun diyerek başlıyorum yazmaya. Yazılarımdan birkaçını okumuşsanız kafanızda bir Mustafa resmi canlanmaya başlamıştır. Silüet demek daha doğru olabilir aslında. Kütahya’nın dehşetli soğuklarının olduğu bir kış vaktinde gece yarısı doğmuşum. Geceye olan sevdamın kaynağı bu noktaya dayanıyor olabilir. Ve bu yazının devamı okunmak istenmiş olabilir.Devamı

Yorumlar