Bunca Vakittir Ne mi Yapıyorum?

27 Ocak 2016 13 0

Selam olsun ey uzunca bir süreden sonra nihayet bir selam verebilen acizin selamını alacak olanlar. Nasılsınız? Ben iyiyim elhamdülillah, sağolun, varolun. Bu sefer çaya yetişemedim ama ocağa yeni koydum. Hazır o da demlenirken, siz sormadan bu uzunca aradan bahsedeyim biraz. Nedeninden, neredesinden, nasılından.

Bu uzunca süre içerisinde kendimle başbaşa kalmam gerekti. Düşünülmesi gereken şeylere biraz zaman ayırmam gerekti. İçinde bulunduğum yeri, içinde bulunduğum anı, içinde bulunduğum hikayeyi, içinde bulunduğum hayatı sorgulamam gerekti. Sorguladım. Sorgulamaya çalıştım.

zeytinlerin-arasindan-uzanan-yol sahil

Son 3 sene içerisinde ufak bir problem olduğuna bir türlü kendimi inandıramadığım, içimde yaşadığım telkinler tam beni problemin ufak oluşuna inandıracakken sabır testisine düşen yeni bir damlanın, testinin ağız kısmından duyulan “yok yok ufak değilmiş abi bu” şeklindeki yankısıyla bir miktar daha burkulan bir zaman dilimi, bu sürecin içerisindeydi mesela. Geçen hafta yaptığım bir anlaşma yani gelişme, bu problemin artık problem olmayacağına, en azından ufak bir problem olacağına umut oldu.

Robot teknolojisine olan ilgim ve heyecanım somutluk kazandı. MUFE Robotics robot takımına girdim ve takım içerisindeki 4 kişiyle güzel bir grup olduk. Arama kurtarma alanında robot çalışmalarımıza başladık.

Çalışmak istediğim sektörden bir isimle tanıştım. Kısa ama güzel ve verimli bir muhabbetimiz oldu.

Okulda aldığım derslerin benim için verimsiz olması sebebiyle bu süreçte okula sadece bir dersi takip etmek için gittim. Arkadaşlarım bunun bir çılgınlık (ya da delilik ya da aklını yitirmişlik ya da boşvermişlik ya da ya da ya da…) olduğunu düşünüyorlar. Belki haklılar. Ben öğrenciysem görevim, işim öğrencilik yapıp okulumu okumak belki. Ama içinde bulunduğum eğitim sistemi beni sistemden uzak kalarak eğitilmeme zorluyor gibi. Hocam bana bir şeyler veremiyorsa ya da ben hocamdan bir şeyler alamıyorsam okul sıralarında oturmamın bana zarardan başka bir şey getireceğini düşünmüyorum.

Ben eğitilmek istiyorum, güdülmek değil. Ben öğrenmek istiyorum, vaktimi kaybetmek değil.

Yaradanın her birimizin önüne oradan yürüyüp O’na varalım diye çizdiği yolda ilerlerken yolum Konya iline de uğradı. Önceki yazıda bahsettiğimin haricinde on gün süren bir misafirlik oldu. Burada hayatımın dönüm noktalarından olduğunu düşündüğüm çok önemli gelişmeler oldu. Şöyle ki, istikamet üzere olduğum yolda ilerlerken tabiat kanunları gereği yolum gündüzleri aydınlık, geceleri karanlık olurdu. Yolumu, birlikte yürüdüğümüzde geceleri de gündüzleri gibi aydınlatacak bir Güneş doğdu. Bir anlaşma da O’nunla yaptım. Yolumuz artık geceleri de aydınlık, Allah nefes verdiği müddetçe öyle de olacak gibi.
Dualarınızla…

iznikte-gun-batimi

Tags: düşünmek, imtihan, konya, okullar eğitim yeri değil güdüm yeri, robot sektörü, sabretmek, seyehat, yaradanın çizdiği yol, yolu aydınlatan bir güneş, zorluklar Categories: Günlük
share TWEET PIN IT SHARE share share
Mustafa Türk

Selam olsun diyerek başlıyorum yazmaya. Yazılarımdan birkaçını okumuşsanız kafanızda bir Mustafa resmi canlanmaya başlamıştır. Silüet demek daha doğru olabilir aslında. Kütahya’nın dehşetli soğuklarının olduğu bir kış vaktinde gece yarısı doğmuşum. Geceye olan sevdamın kaynağı bu noktaya dayanıyor olabilir. Ve bu yazının devamı okunmak istenmiş olabilir. Devamı...

Related Posts
Yorumlar
 1. -

  Allah yolunu açık etsin dostum, umarım hayal ettiğin yere, hayırlısıyla ulaşırsın..

 2. -

  Hakkında hayırlısı, umarım tahmin ettiğinden daha mutlu olursun..

 3. -

  yoğun adam

 4. -

  Hocam eğitim sistemimizin gerçekten elden geçirilmesi gerekiyor.
  Birçok insan yazıda da bahsettiğiniz gibi eğitim sisteminin bozukluğundan ötürü yapmak istediklerini yapamıyor.
  Hakkında hayırlısı olsun.

 5. -

  İnşallah her şeyin hayırlısı olur sizin için.

 6. -

  Hakkınızda hayırlı olsun güzel günler dilerim.

 7. -

  Manzara inanılmaz.

 8. -

  Ve aleykum selam, insan içinde ki sesi dindiremeden yoğunlaşamıyor . Faydalı zamanlar geçir mişsin . Hakkında hayırlısı

 9. -

  inşallah mutlu günler dileğiyle
  http://www.ahmetduzen.net/

 10. -

  …. Ve sonsuza kadar Mutlu yaşadı …. 🙂

 11. -

  Sonsuza kadar Mut lu Yaşadı . . . .

 12. -

  Fotoğraflar güzelmiş onlar dikkatimi çekti

 13. -

  Bazen insanın yalnız kalması ve yaşamını tekrar göz önünde bulundurması gerekir. Ayrıca resimler muhteşemdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir