Bu Yaz Otel Fiyatları Düşebilir

Mustafa Türk

buyuk-abant-oteli-1
Havaların ısınmasıyla birlikte herkesi bir tatil telaşı almış durumda… Her yıl çok yüksek bütçeler ayırarak çıktığınız yurt içi tatillere bu yıl çok daha uygun otel fiyatlarıyla çıkabilirsiniz.

Her insan bütün yıl çalışıp yorulduktan sonra biriktirdiği negatif enerjiden kurtulmak, dinlenmek ve rahatlayabilmek için tatile çıkmayı ister. Bu dönem pek çok insan için, yüksek otel fiyatları sebebi ile lüks olarak görülen tatile çıkmak, bu yıl çok daha düşük bütçelerle mümkün olabilir. Özellikle Şubat ayında otel doluluk oranlarının %50’nin altına düşmesi bu yaz otellerin daha düşük fiyatlarla hizmet vereceği düşüncesini akıllara getiriyor.

Terör olaylarının en çok etkilediği sektörlerin başında yer alan turizm sektöründe kış sezonunda beklenen verimin alınamaması akıllarda otel fiyat ve hizmetlerinde iyileştirmeye gidilebileceği düşüncesini doğuruyor. Hem otellerin hem de seyahat acentelerinin yerli turizmde canlanma yaşatmak amacıyla çeşitli kampanyalar yaparak avantajlar sunacağı yönündeki düşünceler tatil organizasyonlarının daha düşük bütçelerle gerçekleştirilebileceğini düşündürüyor.

Yaz sezonuna girerken, tüm otellerde, misafirlerini karşılamak için hazırlıklara hızla devam edildiği görülürken, kış sezonunda yaşanan düşüş sebebi ile yerli turistler yeni sezon için daha uygun fiyatlar konusunda umutlu hale geldi. Otellerin kış sezonunda yaşadıkları olumsuzluğu giderebilmek için erken rezervasyon sürelerini uzatabileceği düşüncesi de bu umudu gerçeğe dönüştürebilir.

Eskiden tatile çıkmak isteyenler için erken rezervasyon demek daha düşük otel fiyatları anlamına geliyordu. Ancak yaşanan siyasi olayların ardından kış sezonunda yabancı turistlerden beklediği ilgiyi göremeyen otellerin bu açığı yerli turistlerle kapatması bekleniyor. Bu da akıllarda tatil planlamalarının daha uygun fiyatlarla gerçekleştirilebileceği düşüncesini destekliyor.

Daha önce yüksek bütçeler ayırarak tatile gitme konusunda kararsız kişiler arasında yer alıyorsanız bu sezonu çok iyi değerlendirmenizin yararınıza olabileceğini görebilirsiniz. Sevdiklerinizle, ailenizle ya da tek başınıza iyice dinlenip eğlenebileceğiniz bir yaz tatili organize etmek istiyorsanız tüm otelleri değerlendirebilmenize olanak sağlayan www.otelfiyat.com üzerinden seçeneklerinizi gözden geçirmenizde fayda var.

Yarım pansiyon, tam pansiyon ve farklı oda seçenekleri hakkında bilgiler alabileceğiniz site üzerinden otellerin sizlere sunduğu imkanlar hakkında detaylı bilgiler alabileceğiniz gibi fiyatlar arasında karşılaştırma da yapabilirsiniz. Bu sayede hayalinizdeki tatile yaz sezonunun en uygun otel fiyat seçenekleri ile çıkabilirsiniz.

2013 yılından beri 'bi çayyaş daha...' sloganıyla blog yazıyorum. Yazdığım yazıların türü edebiyatta deneme kategorisine giriyor. Bilgisayar Mühendisiyim ve IOS Geliştirici olarak çalışıyorum. Yürümeyi ve farklı mizaçtaki bitkileri bir araya getirip çay denemeleri yapmayı seviyorum...Devamı

Yorumlar