Blog Tasarımında Değişikliğe Gitmeli miyim?

10 Ocak 2015 24 1

Bloğumu okurken rahatsız olduğunuz yada şurası şöyle olsa daha iyi olurdu dediğiniz yerler var mı? Turkmustafa.com tasarımını değiştirip farklı bir görünüme bürünmeli mi? Ne dersiniz okurlar?

Categories: Kısa Kısa
share TWEET PIN IT SHARE share share
Mustafa Türk

Selam olsun diyerek başlıyorum yazmaya. Yazılarımdan birkaçını okumuşsanız kafanızda bir Mustafa resmi canlanmaya başlamıştır. Silüet demek daha doğru olabilir aslında. Kütahya’nın dehşetli soğuklarının olduğu bir kış vaktinde gece yarısı doğmuşum. Geceye olan sevdamın kaynağı bu noktaya dayanıyor olabilir. Ve bu yazının devamı okunmak istenmiş olabilir. Devamı...

Yorumlar
 1. -

  Hacım yazılarını okuyorum epeydir, takip de ediyorum ki muhabbetimiz de var. Ama hazır bir tema üzerinde değişiklik yapmaktansa ya sıfır tema yap, ya da sıfır güzel bir tema al. Blog siteleri gelişmeye başladı, yeni yeni stiller çıkmaya başladı. Eski stil bi tasarımla devam etme derim ben.

  Görüşmek üzere! 🙂

  1. -

   Eyvallah Tahsin, teşekkür ederim. Haklısın. Önerebileceğin temalar var mı? 🙂

   1. -

    Onun önereceği tema belli SeaShell 😀 Hocam tipografiyi biraz değiştirirsen bence tema güzel. Uzun yazılarda okumak biraz göz yakıcı olabiliyor.

    1. -

     Uzun yazma yerine tipografiyi değiştir demen beni memnun etti Laci, peki teşekkür ederim. Onun da bir çaresini bulalım (:

 2. -

  Benim gözüme ilk çarpan, yazı başlığının altındaki post bilgilerinin düzeni oldu. Süslü parantez kullanımı o kısmı karışık gösteriyor ve göz yoruyor. Dikey çizgilerle üç bölüme ayrılmış olmasına rağmen 5 farklı bilgi verilmiş ve örneğin okunma sayısı yorum ile ilgili bir alt bilgiymiş gibi onun yanına süslü parantez ile yazılmış. Halbuki yorum sayısının önemi ile okunma sayısının önemi arasında hiyerarşik bir bağ ya da üstünlük bulunmuyor. Ben olsam beş farklı sütun haline getirirdim.

  “Popi’ler” kısmında post resimlerinin ebatının standart bir büyüklüğe sığdırılma amacıyla gerilmesi göz yorucu. Bunun yerine belli bir ebattaki çerçeve içine resmin orijinal boyutta bir kısmı getirilebilir.

  Selam yolla kısmındaki formu sanırım Jotform ile oluşturmuşsun ve doldurulması gereken alanların üzerindeki kırmızı yıldızı kaldıramıyorsun fakat onlar da hoş durmuyor bana göre. Bir çaresini bulmalısın. (Önerim formu frame yerine direkt kod olarak eklemen ve kodlar arasındaki yıldız görünümünü kaldırman)

  Footer kısmında 2018 yazıyor. Bu bir espri ya da farklı bir anlamı mı var bilmiyorum ama bana yanlışlıkla yazılmış gibi geldi. Zira numpad’de 8 tuşu 5’in hemen üzerinde duruyor.

  Sevgiler.

  1. -

   Sezer abi teşekkür ederim yorumun için, hoşuma gitti (:
   Önerilerini dikkate alacağım çok sağolasın. 2018’in benim için farklı bir esprisi var, yanlış yazılmış değil 🙂

   1. -

    Bu arada üstteki yorumda “Sevgiler” kelimesini en alta yazmama rağmen sağa kaydırıp bir üst satırdaymış gibi gösterdi. Bunu da düzetmek lazım 🙂

    1. -

     Görüyorsun demi abi, çok akıllı bir temam var. Yoksa sen, ben akıl edebilir miydik o “Sevgiler”i oraya koymayı. (: Temamı bir kez daha sevdim 🙂

 3. -

  Sitenize ilk defa giriyorum, şuanki tasarımınız hoş fakat daha simetrik bir tasarım olursa neden olmasın.Ama tasarımdan daha çok içerik önemli içeriğin sonuna kadar geliştiğine inanıyorsanız ondan sonra tasarımınızı değiştirin.(Şahsi fikrim)

 4. -

  Hep şunu isterim: Bir siteye girince her şeyi görebilmek ama ihtiyacım olanı okumak. Bunu başarabilen site göremedim 🙁

  1. -

   Kim bilir belki bir gün..? 🙂

 5. -

  Çok güzel bir tema biliyorum ancak kendime saklamak istiyorum:) Belki kısa süre içinde benim blogumda görürsünüz:)

  Senink için yorumum: Klasik blog görünümünden vazgeçilmesinden yanayım her zaman:)

  1. -

   Kararım temayı değiştirmek yönünde Cem. Bence o kendine sakladığın temayı bana bi’ fısıldamalısın 😀

   1. -

    Ücretli bir tema. Eğer bana da sponsor olursan tabi ki söylerim 🙂 🙂

    1. -

     Ah çıkarcı dünya aaaahhh (:

 6. -

  Seo açısından senin için kötü olmaz mı değişiklik?

 7. -

  Tasarım gayet güzel ama renk değişimine gidebilirsin.

 8. -

  Konuyu hortlatıyor olabilirim kardeşim ama bi önceki temandan sonra bu çok gözüme battı mutlaka değişmelisin, özeliikle temanın rengi çok göz yoruyor. Gözümsün 🙂

  1. -

   Gökhan abicim, blogum açıldığından beri aynı renkleri kullanıyorum ama. Fırsat bulduğum bir vakitte temayı biraz düzelteyim diyordum ben de zaten.

   1. -

    Mustafam sen varolan temalara ekstra güzelleştirerek insanları özenlendiren birisin biliyorum okuldan ve sınavlardan fırsat bulamıyorsun ama dönüşünün muhteşem olacağı kanaatindeyin…

 9. -

  bence çok hoş ve güzel bir tasarım. 🙂 iyi çalışmalar dilerim

 10. -

  Blogunuz gerçekten çok hoş olmuş. İyi bloglamalar dilerim.

 11. -

  Gayet güzel gerek yok.

 12. -

  Yararlı içeriğiniz için teşekkür ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir