Bekleriz Bazen

Tüm bardaklar dolsun! Selam olsun sizlere çok değerli Çayyaşın Bloğu sakinleri. Öncelikle bu yazının ucunun nereye varacağı hakkında hiçbir fikrim yok. Bunu birlikte göreceğiz.

Bi’şeyleri beklemek üzerine giriş yapalım mı?
Mesela evden aceleyle çıkmışızdır ve koştura koştura durağa gitmişizdir. Otobüsü epey bekledikten sonra artık otobüsü kaçırdığımızdan kesin emin olduktan sonra neyse, bir üst durağa yürüyeyim de oradan bineyim demişizdir. İki durağın ortasındayken yanımızdan bizim otobüsümüz geçmiştir. O kadar zaman bekledik, keşke iki dakika daha bekleseydim demişizdir.

Yada marketten alışveriş yapmışızdır, kasada sıraya girmişizdir. Son anda aklımıza almayı unuttuğumuz bi’şey gelmiştir. Geri dönüp almışız ve yeniden kasalara gelmişizdir. Sağdaki kasada sıraya girersek daha çabuk bize gelecek gibi görünmüştür ve sağdaki sıraya girmişizdir. Uzunca bir bekleyişten sonra az önce beğenmediğimiz sol taraftaki sırada olsaydık şu anda marketten çıkan teyzenin yerinde olabilirdim diye düşünmüşüzdür.

Katılmayı çok istediğimiz bir konserin reklamını son 20 bilet! ilanıyla görmüşüzdür ve hemen bilet almak için koşturmuşuzdur, o kadar otobüs beklemiş, yol katetmişizdir fakat yirminci bileti bizimle aynı anda kapıdan giren fakat ayakkabı bağcığı çözülmeyen kız almıştır.

İlgimizi çeken bir enstrüman almışızdır mesela. Kursuna kayıt yaptırmak için dönem başlangıcını beklemişizdir haftalarca belki aylarca. Kayıt günü geldiğinde mülakatlarda 30 kişi alınacak kurs için 130 kişinin gelmiş olduğunu görmüşüzdür ve mülakatta sadece iletişim bilgilerinin alındığını yani elemenin sadece isim güzelliğine yada telefon numarası güzelliğine göre yapılacağını görmüşüzdür.

Yıllardır görüşmediğimiz bir arkadaşımızla sözleşmişizdir ve bir çay bahçesinde oturacağızdır. Sözleşilen saatten 15 dakika önce gitmiş olmamıza rağmen yaklaşık iki saat beklediğimiz fakat buluşma saatine kalan 15 dakikanın henüz bitmemiş olduğuna anlam verememişizdir. “Abi bi’ çay daha alayım” deyişimizin üzerine beş dakika beklemişizdir ve hala o beşinci çayımız gelmemiştir.

Maliyede para yatırmak için sıraya girmişizdir. Önümüzde sanki beşyüz kişi varmışçasına yavaş ilerler sıra. Tam bize gelmişken bizim vezne görevlisi soltaire oynamaya dalmıştır.

İnternette gezerken o geçen gün duyduğumuz ama sonuna yetiştiğimiz, çok beğendiğimiz ama ismini bile öğrenemediğimiz şarkıya rastlamışızdır. Tam dinle tuşuna basacakken ezan okunmaya başlamıştır. Ezanın bitmesini beklemişizdir o melodisini devamlı mırıldandığımız şarkıyı dinleyebilmek için. Ama müezzin yaşlı bir amca olduğundan ezan ‘Allah affetsin’ uzadıkça uzamıştır. Tam bitecekken bilgisayarın şarjı bitmiştir ve kapanmıştır.
karli-hava-bogaz-cay-manzara
Birini sevmişizdir mesela. Onu aynı yerde yeniden görebilmek için günlerce aynı yerde aynı saatte beklemişizdir ama oradan bir daha geçmemiştir. En sonunda onunla konuşup sevgimizi anlatmak istemişizdir. Ama bunu kendisine söylemek için uygun zamanı beklemişizdir. Hele bir LYS geçsin, kafası karışmasın, kötü puan almasın benim yüzümden, yazık; Hele bir telefon numarasını öğreneyim; hele bir çay ısmarlıyim… demişizdir mesela. Kafamızı kaldırıp etrafımıza baktığımızda ne çay ısmarlayabilmişizdir ne de sevdiğimizi yanımızda görebilmişizdir.

Çeşitli yazılar yazmışızdır. Sık sık girip yazıyı kontrol etmişizdir, acaba yeni bir yorum var mı demişizdir. Ama her girişimizde birilerinin yazılarımızı defalarca okuduğunu görmüşüzdür. Fakat o birilerini hiç bilememişizdir. Çünkü o birileri hiç yorum yapmamıştır. Beklemişizdir, beklemişizdir ve beklemişizdir. 🙂

10 Comments

 1. Murat Aktaş 27 Şubat 2015 Reply
  • Mustafa 27 Şubat 2015 Reply
 2. Esma 3 Mart 2015 Reply
 3. Can Kaptan 3 Mart 2015 Reply
 4. Burak 4 Mart 2015 Reply
  • Mustafa 4 Mart 2015 Reply
 5. bilal 7 Nisan 2015 Reply
 6. Mersin 10 Eylül 2015 Reply
 7. Nilgun 27 Ağustos 2017 Reply
  • Mustafa Türk 28 Ağustos 2017 Reply

Leave a Reply

Karanlıkların Üzerinde Kutlu Bir Doğum
Buruşmuş Kağıt Topları
No Preview
Seve Seve
No Preview
Uyanış #Derinlerin Gölgesi – 6